Kia trzyma kurs
Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Kia Venga 1.4 - 90 KM

Kia Venga testKia Venga na polskim rynku zadebiutowała w 2010 roku i już na dobre się tu zadomowiła. To kolejne auto koreańskiego producenta, które zostało zaprojektowane z myślą o europejskim rynku i tutaj też jest produkowane.

 

Kia trzyma kurs

Kia proceedO tym ze europejski rynek motoryzacyjny jest w kryzysie nie trzeba nikomu przypominać. Kryzys oszczędził jednak markę Kia, która odnotowała kolejny wzrost sprzedaży.

W pierwszych 11 miesiącach 2012 roku Kia sprzedała w Polsce 14275 pojazdów, a w całym roku 2011 było to 12889 samochodów. Tym samym Kia pobiła zeszłoroczne wyniki sprzedaży. Przypomnijmy jednak, że mamy przed sobą jeszcze cały grudzień aby poprawić ten wynik.

Przy negatywnym trendzie dla całego rynku, sprzedaż Kia osiągnęła 21% wzrost sprzedaży w stosunku do analogicznego okresu zeszłego roku. W listopadzie zarejestrowano w Polsce 1267 samochodów osobowych Kia. Sukces marki na naszym rynku to głównie zasługa dużej popularności małego SUV a, Kia Sportage a także nowej generacji modelu ceed.

Sprzedaż samochodów Kia w listopadzie 2012

Kia Sportage – 460 sztuk

Kia Cee’d – 400 sztuk

Kia Venga – 172 sztuki

Kia Picanto - 85 sztuk

Kia Rio – 90 sztuk

Kia Sorento - 25 sztuk

Kia Optima - 23 sztuk

Kia Soul - 12 sztuk

Fanklub Kia to serwis prowadzony przez entuzjastów niezależny od Kia Motors Polska. Na naszych stronach publikujemy najnowsze informacje, opisy poszczególnych modeli, testy oraz ciekawostki dotyczące samochodów marki Kia. Umieszczone na stronie znaki towarowe użyte są wyłącznie w celach informacyjnych i stanowią własność ich producentów.

Kia Picanto w wersji pięciodrzwiowej oraz Kia Rio otrzymały prestiżowe wyróżnienia za design ‘red dot’ w kategorii ‘Product design’ (wzornictwo produktowe) w roku 2012. Jest to kolejny wyraz uznania dla strategii designu marki Kia, która od 2009 roku otrzymała już sześć takich wyróżnień. W konkursie wzięło udział ponad 4500 różnorodnych produktów zgłoszonych przez 1800 producentów z 58 krajów całego świata.