Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Test Kia cee’d 1,6 GDI

Test Kia cee’d 1,6 GDI

Kia w rekordowo krótkim czasie dogoniła europejskich konkurentów. Nowy cee’d oferuje przestronną karoserię, cichy i mocny silnik wysokoprężny oraz mnóstwo nowych systemów wspierających kierowcę, a mimo to jego cena pozostaje konkurencyjna.

 

Kia utrzymuje dwucyfrowy wzrost sprzedaży

Kia SportagePaździernik 2012 okazał się rekordowy pod względem sprzedaży samochodów Kia w Polsce. Osiągnięto poziom 1296 sztuk. Oznacza to, że w porównaniu do października ubiegłego roku, sprzedano o 42% więcej aut tej marki.

Od początku roku do końca października sprzedano już ponad 13 tys. samochodów co daje 22% wzrost w stosunku do tego samego okresu ubiegłego roku. Tak jak w poprzednich miesiącach najchętniej kupowanymi modelami były Kia Sportage, ceed i Venga.

Dużą niespodzianką jest również fakt, iż w październiku marka Kia zajęła pierwsze miejsce w Polsce w segmencie klientów indywidualnych. Wynik 792 sprzedanych egzemplarzy pozwolił pobić dotychczasowego lidera – Skodę (757 sprzedanych egzemplarzy). Ogólnie wśród klientów indywidualnych samochody Kia są bardzo popularne. Od początku roku do października, Kia zajęła drugie miejsce, ustępując jedynie Skodzie, a wyprzedzając takie marki jak: Volkswagen, Toyota, czy Fiat.

Dużo gorzej wygląda sytuacja pod względem sprzedaży samochodów przedsiębiorcom. W tym rankingu od początku roku, z wynikiem 4756 sprzedanych egzemplarzy, marka Kia znajduje się na odległym 14 miejscu. Lider, marka Skoda sprzedała w tym czasie 17062 samochody. Tutaj różnica jest ogromna. Z drugiej strony, jeśli pojawi się ciekawsza oferta skierowana do firm i klientów instytucjonalnych, będzie tu bardzo duży potencjał wzrostów.

Sprzedaż samochodów Kia w październiku 2012:

Kia Sportage - 438 sztuk

Kia Cee’d - 330 sztuk

Kia Venga - 241 sztuki

Kia Picanto - 115 sztuk

Kia Rio - 71 sztuk

Kia Sorento - 42 sztuk

Kia Optima - 37 sztuk

Kia Soul - 22 sztuk

Fanklub Kia to serwis prowadzony przez entuzjastów niezależny od Kia Motors Polska. Na naszych stronach publikujemy najnowsze informacje, opisy poszczególnych modeli, testy oraz ciekawostki dotyczące samochodów marki Kia. Umieszczone na stronie znaki towarowe użyte są wyłącznie w celach informacyjnych i stanowią własność ich producentów.

Już w najbliższą niedzielę 13 stycznia organizator Wyścigowych Mistrzostw Polski Kia Picanto zaprezentuje się podczas Moto Orkiestry na warszawskim Bemowie.