Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Test Kia cee’d 1,6 GDI

Test Kia cee’d 1,6 GDI

Kia w rekordowo krótkim czasie dogoniła europejskich konkurentów. Nowy cee’d oferuje przestronną karoserię, cichy i mocny silnik wysokoprężny oraz mnóstwo nowych systemów wspierających kierowcę, a mimo to jego cena pozostaje konkurencyjna.

 

Kia pierwszym koreańskim producentem startującym w Indianapolis Speedway

Indianapolis Motor SpeedwayW miniony weekend po raz pierwszy w 103-letniej historii słynnych wyścigów na owalu Indianapolis Motor Speedway ścigały się samochody Kia.

Podczas 8 rundy Continental Tire Sports Car Challenge do wyścigu dołączyły dwa czerwono białe Kia Cerato (Forte) Koup. Za ich kierownicami zasiedli Andy Lally wraz z Nickiem Jonssonem oraz Mathew Pombo z Michaelem Galati.

Podczas debiutanckiego wyścigu na torze w Indianapolis Speedway w wysoce konkurencyjnej kategorii 2,4 litrowe, 250 - konne Kia Forte Koup  przygotowane przez Kinetic Motorsports z Burford, stoczyły 2,5 godzinną walkę na torze.

Indianapolis Speedway

Wyniki:

Kia z numerem 12 zajęła siódme miejsce a Kia z nr 10 zakończyła wyścig na 10 miejscu.

Forte Koup Indianapolis Speedway

Samochód Kia nr 12

  • Siódme miejsce
  • Kierowcy: Michael Galati i Mathew Pombo
  • Najlepsze okrążenie: 1:44.037
  • Średnio mil na godzinę: 58.307

Forte Koup Indianapolis Speedway

Samochód Kia nr 10

  • Dziesiąte miejsce
  • Kierowcy; Nic Jonsson i Andy Lally
  • Najlepsze okrążenie: 1:42.841
  • Średnio mil na godzinę: 58.266

Klasyfikacja generalna producentów Continental Tire Sports Car Challenge (Street Tuners) z 31 lipca 2012

Klasyfikacja generalna producentów Continental Tire Sports Car Challenge

źródło: kia-buzz.com

Fanklub Kia to serwis prowadzony przez entuzjastów niezależny od Kia Motors Polska. Na naszych stronach publikujemy najnowsze informacje, opisy poszczególnych modeli, testy oraz ciekawostki dotyczące samochodów marki Kia. Umieszczone na stronie znaki towarowe użyte są wyłącznie w celach informacyjnych i stanowią własność ich producentów.

Kia Picanto w wersji pięciodrzwiowej oraz Kia Rio otrzymały prestiżowe wyróżnienia za design ‘red dot’ w kategorii ‘Product design’ (wzornictwo produktowe) w roku 2012. Jest to kolejny wyraz uznania dla strategii designu marki Kia, która od 2009 roku otrzymała już sześć takich wyróżnień. W konkursie wzięło udział ponad 4500 różnorodnych produktów zgłoszonych przez 1800 producentów z 58 krajów całego świata.