Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Test Kia cee’d 1,6 GDI

Test Kia cee’d 1,6 GDI

Kia w rekordowo krótkim czasie dogoniła europejskich konkurentów. Nowy cee’d oferuje przestronną karoserię, cichy i mocny silnik wysokoprężny oraz mnóstwo nowych systemów wspierających kierowcę, a mimo to jego cena pozostaje konkurencyjna.

 

Kolejne zdjęcia nowej Kia cee'd

Kia zaprezentowała kolejne profesjonalne zdjęcia swojego nowego kompaktu. W styczniu prezentowaliśmy pierwsze oficjalnie zdjęcia Kia cee'd drugiej generacji. Dziś po raz pierwszy zostały zaprezentowane również zdjęcia wnętrza.

Możemy zobaczyć, że deska rozdzielcza i kabina nowego cee'da została zaprojektowana zupełnie od nowa. Wskaźniki na panelu środkowym zostały wyraźnie skierowane w stronę kierowcy. Umieszczono na nim duży dotykowy panel nawigacji, obsługę nawiewów i klimatyzacji. Wszystko zostało zaprojektowane bardziej ergonomicznie i wykorzystano materiały lepszej jakości, przez co wnętrze cee'da nabrało bardziej prestiżowego charakteru. 

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny to już wcześniej przedstawialiśmy pierwsze zdjęcia. W porównaniu do obecnego modelu nowa Kia cee’d jest dłuższa, szersza i niższa przy niezmienionym rozstawie osi. Nadwozie najnowszego modelu jest bardziej dynamiczne od poprzednika. Z przodu uwagę zwracają przetłoczenia na przedniej masce, najnowszy grill Kia tzw. "tiger nose", chromowana ramka wlotu  oraz nowe reflektory z LED-owymi światłami do jazdy dziennej. Wokół okien bocznych zastosowano również chromowane listwy a z tyłu umieszczono spojler, który nadaje sylwetce auta bardziej sportowy i zadziorny charakter.

Nowa Kia zadebiutuje podczas zbliżających się targów w Genewie, a do polskich salonów trafi w czerwcu 2012, najpierw będzie ją można nabyć w wersji hatchback a we wrześniu dołączy do niej wersja kombi.

Fanklub Kia to serwis prowadzony przez entuzjastów niezależny od Kia Motors Polska. Na naszych stronach publikujemy najnowsze informacje, opisy poszczególnych modeli, testy oraz ciekawostki dotyczące samochodów marki Kia. Umieszczone na stronie znaki towarowe użyte są wyłącznie w celach informacyjnych i stanowią własność ich producentów.

Piątka wrocławskich studentów 2 lata temu pomimo braku pieniędzy postanowiła spełnić swoje marzenia – kupili starego busa za 2000 zł, pomalowali go w kolorowe barwy i wyruszyli w nieznane – w kierunku Portugalii.