Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Kia Venga 1.4 - 90 KM

Kia Venga testKia Venga na polskim rynku zadebiutowała w 2010 roku i już na dobre się tu zadomowiła. To kolejne auto koreańskiego producenta, które zostało zaprojektowane z myślą o europejskim rynku i tutaj też jest produkowane.

 

Ostatnie przygotowania przed sezonem

Kia Lotos RacePrawie 30 zawodników zgłosiło się do ruszającego za miesiąc, pierwszego sezonu Wyścigowych Mistrzostw Polski Kia Picanto „Kia Lotos Race”. Zdecydowana większość z nich odebrała już samochody, którymi będą się ścigać.

Wyścigowe Kia Picanto są obecnie poddawane niezbędnym modyfikacjom w firmach współpracujących z organizatorem mistrzostw. Montowane są w nich m.in. klatki bezpieczeństwa, kubełkowe fotele, system gaśniczy i pozostałe elementy mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo kierowcy. Wszelkie modyfikacje objęte są ścisłym regulaminem technicznym i jakiekolwiek odstępstwo od nich grozi zawodnikom stosownymi karami.

Na liście uczestników pierwszego z trzech planowanych sezonów Mistrzostw Kia Picanto, znaleźli się m.in. finaliści ubiegłorocznego konkursu „Kia Lotos Race 2011”, mającego na celu wyłonienie młodych talentów kierownicy. Jest również kilku debiutantów, a także zawodnicy znani już z rozgrywanego w latach 2006 – 2010 Kia Lotos Cup.

„Bardzo się cieszę z zainteresowania naszą inicjatywą i mam nadzieję, że tak jak poprzednia edycja naszych wyścigowych przygód, tak i „Kia Lotos Race” odniesie sukces” – mówił Wojciech Szyszko, dyrektor zarządzający Kia Motors Polska. „Pamiętam, że po zakończeniu pierwszego sezonu poprzedniego Pucharu Picanto jeszcze nam przybyło uczestników, więc liczę się z tym, że i w tych mistrzostwach może stać się podobnie. Mamy przed sobą emocjonujący sezon, dzięki naszym partnerom jesteśmy w stanie przygotować cenne nagrody dla zwycięzców, a bardzo atrakcyjny kalendarz tegorocznych startów też powinien być magnesem dla młodych zawodników. To właśnie dla nich Kia Lotos Race jest szansą na pokazanie się z najlepszej strony, poznanie zagranicznych obiektów i zdobycie bezcennego doświadczenia. Ja mogę teraz jedynie życzyć im powodzenia”.

Tegoroczna rywalizacja w Mistrzostwach Polski Kia Picanto rozpocznie się 4 maja od rundy gościnnie rozgrywanej na niemieckim torze Eurospeedway Lausitz. Kia Lotos Race będzie tam częścią wyścigowego weekendu DTM. Dwa tygodnie później zawodnicy wybiorą się do Austrii, gdzie KLR zadebiutuje na torze Red Bull Ring. Pierwszą połowę sezonu uczestnicy mistrzostw zakończą na rodzimym torze „Poznań”.

Cały kalendarz sześciu rund dostępny jest na stronie Mistrzostw www.kialotosrace.pl oraz na stronie Polskiego Związku Motorowego, organizatora Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Kia Motors Polska od lat jest związana i zaangażowana w polski sport motorowy. Od 2006 r krajowe przedstawicielstwo koreańskiego koncernu organizowało wyścigowy Puchar Kia Picanto, który od swego drugiego sezonu nieprzerwanie wspiera firma LOTOS Oil. Stałymi partnerami motorsportowych aktywności Kia w Polsce są także firmy PZU oraz Santander Consumer Bank.

W tym roku na tor wraca najmniejszy z oferowanych w Europie przez Kię modeli – Picanto, które w porównaniu do poprzednika jest zdecydowanie nowocześniejszy i szybszy. Teraz w wersji trzydrzwiowej rozpocznie swoją wyścigową karierę. Samochody przygotowano do mistrzostw zgodnie z regulaminem grupy N, dopuszczającym przede wszystkim modyfikacje związane z kwestiami bezpieczeństwa. Celem było utrzymanie kosztów udziału w mistrzostwach na jak najniższym poziomie. W równie atrakcyjnej cenie oferowane są zawodnikom samochody, którymi będą startować. Za auto wyposażone w regulaminowy zestaw podzespołów i modyfikacji trzeba zapłacić jedynie 39. 900 zł. Przy połączeniu tego z minimalnymi kosztami udziału w mistrzostwach, Kia Lotos Race staje się jednym z najbardziej dostępnych i powszechnych seriali wyścigowych w Europie.

W tym sezonie zaplanowano 6 podwójnych rund, które odbędą się na torach zagranicznych i w Polsce. Atrakcyjna oprawa organizacyjna i zaplecze mediowe, gwarantują obecność tego wydarzenia w prasie, internecie i telewizji. Materiały dotyczące Kia Lotos Race będą pojawiały się w największych miesięcznikach i tygodnikach motoryzacyjnych w kraju, relacje wraz z materiałami video dostępne będą na ogólnopolskiej platformie internetowej, oraz na kanałach facebooka i youtube. Wiadomości sportowe z pucharu pojawią się także na antenach głównych telewizji.

Zwycięzca tegorocznego cyklu Kia Lotos Race zdobędzie tytuł Mistrza Polski oraz szereg nagród rzeczowych i finansowych, a główną będą naturalnie kluczyki do nowej Kia Picanto.

Fanklub Kia to serwis prowadzony przez entuzjastów niezależny od Kia Motors Polska. Na naszych stronach publikujemy najnowsze informacje, opisy poszczególnych modeli, testy oraz ciekawostki dotyczące samochodów marki Kia. Umieszczone na stronie znaki towarowe użyte są wyłącznie w celach informacyjnych i stanowią własność ich producentów.

Do naszej redakcji trafił na testy Car Dock firmy Dension. Ta stacja dokująca łączy w sobie kilka funkcji pozwalających na korzystanie z telefonu podczas jazdy samochodem.