Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Kia Venga 1.4 - 90 KM

Kia Venga testKia Venga na polskim rynku zadebiutowała w 2010 roku i już na dobre się tu zadomowiła. To kolejne auto koreańskiego producenta, które zostało zaprojektowane z myślą o europejskim rynku i tutaj też jest produkowane.

 

Kia K9 – elementy projektu

Peter SchreyerCzy kiedykolwiek podobał się wam design jakiegoś luksusowego samochodu ale nie potrafiliście wyjaśnić dlaczego? Co musi posiadać samochód aby wyglądał jak luksusowy sedan? Wyjaśnia to Peter Schreyer, szef biura projektowego Kia.

To człowiek, który całkowicie zmienił design i sposób postrzegania marki. Prezentujemy wideo, na którym szkicuje nową luksusową limuzynę Kia K9 oraz  tłumaczy jakie były założenia przy procesie projektowania.

 

Główne założenia przy projektowaniu.

Zwiększony rozstaw osi oraz duży rozmiar kół tworzą silną sylwetkę oraz zapewniają właściwe proporcje wymagane do zdefiniowania luksusowego designu. Przesuniecie silnika za przednią oś  powoduje zwiększenie odległości między przednimi kołami a drzwiami tworząc tzw. strefę ‘prestige distance’. Został również cofnięty słupek A  przez co wydłużyła się maska i można było zastosować bardzo krótki zwis przedni. Dzięki wysoko poprowadzonej linii okien, zapewniono poczucie prywatności i bezpieczeństwa a cała sylwetka nabrała bardziej sportowego wyrazu.

Wszystkie te elementy dają poczucie luksusu i zbliżają nową Koreańską limuzynę Kia K9 do swoich europejskich konkurentów.

Tu możecie przeczytać więcej o modelu Kia K9.  Zapraszamy również do dyskusji na naszym forum Kia.

Fanklub Kia to serwis prowadzony przez entuzjastów niezależny od Kia Motors Polska. Na naszych stronach publikujemy najnowsze informacje, opisy poszczególnych modeli, testy oraz ciekawostki dotyczące samochodów marki Kia. Umieszczone na stronie znaki towarowe użyte są wyłącznie w celach informacyjnych i stanowią własność ich producentów.

Salon samochodowy w Paryżu już za niecały miesiąc. To jedno z największych wydarzeń motoryzacyjnych o bogatej ponad 100-letniej tradycji.