Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Test Kia cee’d 1,6 GDI

Test Kia cee’d 1,6 GDI

Kia w rekordowo krótkim czasie dogoniła europejskich konkurentów. Nowy cee’d oferuje przestronną karoserię, cichy i mocny silnik wysokoprężny oraz mnóstwo nowych systemów wspierających kierowcę, a mimo to jego cena pozostaje konkurencyjna.

 

Pierwsze sesje treningowe Kia Lotos Race

Kia Lotos RacePierwsze wyczynowe kilometry za uczestnikami Wyścigowych Mistrzostw Polski Kia Picanto. Na Eurospeedway Lausitz, gdzie Kia Lotos Race jest serią towarzyszącą drugiej rundzie niemieckich mistrzostw DTM, kierowcy wyścigowych Kia Picanto zaliczyli dwie sesje treningowe.

W pierwszej z nich najlepszy rezultat uzyskał jeden z finalistów konkursu „Kia Lotos Race 2011” Michał Dobrowolski. Tuż za nim uplasowali się Mistrz Polski Kia Picanto 2008 Zbigniew Łacisz, a trzecim czasem popisał się Grzegorz Kubat, zwycięzca „Kia Lotos Race 2011”

Kia Lotos Race

W dwóch, dwudziestominutowych sesjach zawodnicy po raz pierwszy mieli możliwość sprawdzenia swoich nowych samochodów w „bojowych” warunkach. Na liście startowej znalazło się 18 zawodników i trzech VIP-ów, nie pojawiło się w Lausitz dwóch wcześniej zgłoszonych kierowców.  Wszystkie auta przeszły wcześniej z powodzeniem odbiór techniczny. Tor „Lausitzring” okazał się bardzo wymagający, ale także wybaczający sporo błędów popełnianych przez wyścigowych debiutantów. W pierwszym treningu tylko trzech zawodników miało niegroźne przygody, z czego jeden niestety stracił przedni zderzak swojego Picanto.

Kia Lotos Race

W drugim treningu ponownie najszybszy był Dobrowolski przed Łaciszem, a na trzeciej pozycji uplasował się szesnastoletni zaledwie Bartłomiej Mirecki. Pechowcem sesji okazał się Marcin Maliszewski, który jako pierwszy przeżył poważną przygodę na torze i nieco pogniótł bok swojego Picanto. Na szczęście jego mechanicy mają sporo czasu by przywrócić autu doskonałość.

Dzisiaj zawodników czeka jeszcze sesja wieczorna zapoznania z torem, które kierowcy robią pieszo.

Jutro o 17:40 rozpoczynają się kwalifikacje do pierwszego wyścigu Kia Lotos Race na torze Eurospeedway Lausitz.

Fanklub Kia to serwis prowadzony przez entuzjastów niezależny od Kia Motors Polska. Na naszych stronach publikujemy najnowsze informacje, opisy poszczególnych modeli, testy oraz ciekawostki dotyczące samochodów marki Kia. Umieszczone na stronie znaki towarowe użyte są wyłącznie w celach informacyjnych i stanowią własność ich producentów.

Tegoroczny Poznań Motor Show był miejscem prezentacji wielu modeli, które dopiero pojawią się w sprzedaży na polskim rynku. Kia Motors Polska, wraz z poznańskimi dealerami: Delik, Lee Motors, Auto Coma oraz Szpot, przygotowała w tym roku wiele atrakcji.