Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Test Kia cee’d 1,6 GDI

Test Kia cee’d 1,6 GDI

Kia w rekordowo krótkim czasie dogoniła europejskich konkurentów. Nowy cee’d oferuje przestronną karoserię, cichy i mocny silnik wysokoprężny oraz mnóstwo nowych systemów wspierających kierowcę, a mimo to jego cena pozostaje konkurencyjna.

 

Michał Trocki z TVN Turbo za kierownicą Picanto

Michał Trocki w Kia Lotos RacePamiętam mój pierwszy wyścigowy weekend - jeszcze w starym Picanto. Upał, pot zalewający oczy. W tym roku znów był upał, znów lał się ze mnie pot.

Zmienił się samochód. Nowe kształty (częściowo dzięki staraniom mojego redakcyjnego kolegi) ale przede wszystkim nowy silnik i wreszcie głośny wydech sprawiły, że auto stało się rasową wyścigówką dającą olbrzymią frajdę z jazdy.

Michał Trocki

Były i kwalifikacje po mokrym, i czysta walka zderzak w zderzak, i wreszcie wycieczka poza tor zakończona zniszczeniem opony. Nasze VIPowskie zmagania to, z jednej strony, chęć zakończenia wyścigu na jak najwyższej pozycji a z drugiej ciągłe myślenie o tych, którzy naprawdę walczą o punkty. Jednak emocje jakie towarzyszyły mi podczas całego wyścigowego weekendu do dzisiaj sprawiają, że szeroko się uśmiecham. Zawodników przepraszam, jeżeli zdarzyło mi się przeszkodzić w szybkiej jeździe. Organizatorom dziękuję za możliwość wzięcia udziału w KIA LOTOS RACE.

Fanklub Kia to serwis prowadzony przez entuzjastów niezależny od Kia Motors Polska. Na naszych stronach publikujemy najnowsze informacje, opisy poszczególnych modeli, testy oraz ciekawostki dotyczące samochodów marki Kia. Umieszczone na stronie znaki towarowe użyte są wyłącznie w celach informacyjnych i stanowią własność ich producentów.

Jeśli jesteś byłym, obecnym lub przyszłym właścicielem Kia Sportage i lubisz interaktywnie odkrywać informacje, to nowa aplikacja Kia Sportage na iPada jest właśnie dla Ciebie.