Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Kia Venga 1.4 - 90 KM

Kia Venga testKia Venga na polskim rynku zadebiutowała w 2010 roku i już na dobre się tu zadomowiła. To kolejne auto koreańskiego producenta, które zostało zaprojektowane z myślą o europejskim rynku i tutaj też jest produkowane.

 

Kia Provo Concept trafi do produkcji

Kia ProvoKia zamierza wprowadzić do produkcji dwa nowe sportowe modele oparte na swoich ostatnich samochodach koncepcyjnych.  Kia GT oraz Kia Provo debiutujące w ubiegłym tygodniu w Genewie.

 

Podczas rozmowy z magazynem Auto Express, Benny Oeyen, Prezes Europejskiego oddziału Kia ds. marketingu i planowania produktu, powiedział: "Provo jest reprezentantem niszy, którą możemy wypełnić. Nasza marka obecnie stara się postępować racjonalnie, ale zawsze znajdzie się miejsce na atrakcyjny model, który przyciągnie nowych klientów i umocni wizerunek. Planujemy przeprowadzić badania rynku określające zapotrzebowanie na taki pojazd. Jeśli wyniki będą pomyślne, Provo trafi do produkcji"

Kia Provo Concept

Kia Provo jest hybrydowym pojazdem klasy B. Do napędu wykorzystano układ hybrydowy składający się z 1,6-litrowego silnika Turbo GDI o mocy 204 KM napędzającego przednie koła oraz silnika elektrycznego o mocy 45 KM, przekazującego dodatkowy moment obrotowy na tylną oś.

Kia Provo Concept

Blisko zatwierdzenia do produkcji jest także drugi koncept Kia GT, który zadebiutował w 2011 roku na salonie samochodowym we Frankfurcie. Prototyp był wyposażony w 3,3 litrowy silnik V6 o mocy 390 KM i momencie obrotowym 534 Nm. Napęd był przekazywany na tylne kola za pomocą ośmiostopniowej, automatycznej skrzyni biegów.

Kia GT

Dzięki wykorzystaniu podwozia i napędu Kia K9, koncept niemalże spełnia wymogi homologacyjne i opracowanie wersji produkcyjnej nie wymaga już dużych nakładów finansowych.  Według wstępnych informacji, produkcja seryjna obu modeli może być uruchomiona w 2016 roku.

Fanklub Kia to serwis prowadzony przez entuzjastów niezależny od Kia Motors Polska. Na naszych stronach publikujemy najnowsze informacje, opisy poszczególnych modeli, testy oraz ciekawostki dotyczące samochodów marki Kia. Umieszczone na stronie znaki towarowe użyte są wyłącznie w celach informacyjnych i stanowią własność ich producentów.

Na wrześniowych targach motoryzacyjnych we Frankfurcie Kia zaprezentuje prototyp pojazdu o nazwie Kia KED 10. Koncept małego crossovera, nie jest zapowiedzią konkretnego modelu, a jedynie pokazuje kierunek w jakim podąża koreański producent.