Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Kia Venga 1.4 - 90 KM

Kia Venga testKia Venga na polskim rynku zadebiutowała w 2010 roku i już na dobre się tu zadomowiła. To kolejne auto koreańskiego producenta, które zostało zaprojektowane z myślą o europejskim rynku i tutaj też jest produkowane.

 

Sprzedaż Kia w lipcu wzrosła o 18,9 procent

Lipiec 2013 r. zakończył się kolejnym wzrostem sprzedaży samochodów Kia. Do rąk klientów dostarczono 1 569 nowych samochodów, co jest wynikiem o 18,9% wyższym niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Znaczny udział w tym wzroście miała zwłaszcza sprzedaż SUV-a Sportage oraz całej nowej gamy modelu cee’d. Łącznie, w ciągu siedmiu miesięcy bieżącego roku, w Polsce sprzedano  3 995 egzemplarzy Sportage, wzrost z porównywalnym okresem roku ubiegłego o 45%, a w przypadku Kia cee’d sprzedano 3 073 egzemplarze, osiągając wzrost na poziomie 52%.

Lista marek cieszących się największym powodzeniem wśród polskich klientów nie uległa większym zmianom w porównaniu z wynikami notowanymi w czerwcu. Kia nadal jest na szóstej pozycji. W ciągu siedmiu miesięcy 2013 roku zarejestrowano 11 371 aut tej marki. Udział marki w rynku wyniósł 5,83%.

W lipcu 2013 roku udział klientów indywidualnych w całkowitej liczbie rejestracji samochodów osobowych wyniósł nieco ponad 59%

Rejestracje samochodów Kia w lipcu 2013:
Kia Sportage – 556 sztuk
Kia Cee’d – 468 sztuk
Kia Venga – 193 sztuki
Kia Picanto - 132 sztuki
Kia Rio – 92 sztuki
Kia Carens – 59 sztuk
Kia Sorento - 18 sztuk
Kia Optima - 23 sztuki
Kia Soul - 28 sztuk


źródło: Kia, carmarket.com.pl, samar.pl

Fanklub Kia to serwis prowadzony przez entuzjastów niezależny od Kia Motors Polska. Na naszych stronach publikujemy najnowsze informacje, opisy poszczególnych modeli, testy oraz ciekawostki dotyczące samochodów marki Kia. Umieszczone na stronie znaki towarowe użyte są wyłącznie w celach informacyjnych i stanowią własność ich producentów.

Kia wkracza w zupełnie nowy dla siebie segment limuzyn klasy wyższej. Najnowszy model Kia K9 trafił właśnie do sprzedaży. Na razie jest dostępny na rodzimym koreańskim rynku, a jeszcze w tym roku będzie dostępny na kilku kluczowych rynkach zagranicznych.