Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Test Kia cee’d 1,6 GDI

Test Kia cee’d 1,6 GDI

Kia w rekordowo krótkim czasie dogoniła europejskich konkurentów. Nowy cee’d oferuje przestronną karoserię, cichy i mocny silnik wysokoprężny oraz mnóstwo nowych systemów wspierających kierowcę, a mimo to jego cena pozostaje konkurencyjna.

 

Rejestracje samochodów Kia w kwietniu 2013 roku

Kia CarensKia w Polsce rozpoczęła drugi kwartał kolejnym wzrostem sprzedaży. Z wynikiem 1527 sprzedanych samochodów, sprzedaż marki w kwietniu wzrosła w stosunku do tego samego okresu ubiegłego roku o 20 procent.

Biorąc pod uwagę bardzo trudną sytuację na rynku europejskim, wyniki sprzedaży są bardzo pozytywne. Liczba rejestracji w ciągu czterech miesięcy 2013 roku jest wyższa o ponad 27 procent w porównaniu do okresu styczeń-kwiecień 2012 roku.  Tak dobry wynik plasuje markę Kia na czwartej pozycji wśród najchętniej kupowanych samochodów w Polsce z rynkowym udziałem na poziomie 6,23 %.

Tak jak w poprzednich miesiącach, najczęściej kupowanymi modelami były Kia Sportage i cee’d, a swoją premierę w polskich salonach miała nowa Kia Carens.

Rejestracje samochodów Kia w kwietniu 2013:

Kia Sportage – 449 sztuk
Kia Cee’d – 403 sztuki
Kia Venga – 257 sztuki
Kia Picanto - 116 sztuk
Kia Rio – 177 sztuk
Kia Sorento - 33 sztuki
Kia Optima - 25 sztuk
Kia Soul - 29 sztuk
Kia Carens – 37 sztuk
Kia K2500 – 1 sztuka
źródło: Kia, carmarket.com.pl

Fanklub Kia to serwis prowadzony przez entuzjastów niezależny od Kia Motors Polska. Na naszych stronach publikujemy najnowsze informacje, opisy poszczególnych modeli, testy oraz ciekawostki dotyczące samochodów marki Kia. Umieszczone na stronie znaki towarowe użyte są wyłącznie w celach informacyjnych i stanowią własność ich producentów.

Uroczystość uruchomienia przez Kia Motor Slovakia seryjnej produkcji silników benzynowych o pojemności 1,4 i 1,6 litra w nowym zakładzie jednostek napędowych uświetniła swą obecnością pani premier Republiki Słowacji, Iveta Radicova. Większość z tych silników przeznaczona zostanie na eksport do Republiki Czech. Nakładem ponad 100 mln euro zdolności produkcyjne zakładu wzrosły z obecnych 300.000 do 450.000 silników rocznie, a plany Kia obejmują stworzenie około 270 nowych miejsc pracy.