Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Test Kia cee’d 1,6 GDI

Test Kia cee’d 1,6 GDI

Kia w rekordowo krótkim czasie dogoniła europejskich konkurentów. Nowy cee’d oferuje przestronną karoserię, cichy i mocny silnik wysokoprężny oraz mnóstwo nowych systemów wspierających kierowcę, a mimo to jego cena pozostaje konkurencyjna.

 

Sprzedaż Kia w czerwcu 2012

Kia ceedW czerwcu bieżącego roku zarejestrowano na polskim rynku 1363 nowe samochody osobowe marki Kia.

Uzyskana sprzedaż w porównaniu z czerwcem zeszłego roku daje wynik lepszy o 12%. Łączna sprzedaż od początku roku do końca czerwca wyniosła już ponad 8000 egzemplarzy. Dzięki takim wynikom Kia znajduje się na 10 miejscu w Polsce wyprzedzając takich producentów jak Nissan, Citroen i Chevrolet.

Największym zainteresowaniem w czerwcu cieszył się nowy cee’d. Wynik sprzedaży na poziomie 438 szt jest najlepszy od początku 2011 roku.

Rejestracje poszczególnych modeli Kia w czerwcu 2012:

Kia Cee’d - 438 sztuk

Kia Sportage - 329 sztuk

Kia Venga - 166 sztuki

Kia Rio - 162 sztuk

Kia Picanto - 143 sztuk

Kia Optima - 61 sztuk

Kia Soul - 36 sztuk

Kia Sorento - 28 sztuk

Fanklub Kia to serwis prowadzony przez entuzjastów niezależny od Kia Motors Polska. Na naszych stronach publikujemy najnowsze informacje, opisy poszczególnych modeli, testy oraz ciekawostki dotyczące samochodów marki Kia. Umieszczone na stronie znaki towarowe użyte są wyłącznie w celach informacyjnych i stanowią własność ich producentów.

Czy kiedykolwiek podobał się wam design jakiegoś luksusowego samochodu ale nie potrafiliście wyjaśnić dlaczego? Co musi posiadać samochód aby wyglądał jak luksusowy sedan? Wyjaśnia to Peter Schreyer, szef biura projektowego Kia.