Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Kia Venga 1.4 - 90 KM

Kia Venga testKia Venga na polskim rynku zadebiutowała w 2010 roku i już na dobre się tu zadomowiła. To kolejne auto koreańskiego producenta, które zostało zaprojektowane z myślą o europejskim rynku i tutaj też jest produkowane.

 

Warszawska Barbórka – wyścigowe Picanto na trasie

Kia Picanto CupMarkowy puchar wyścigowy Kia Picanto Cup ruszy od przyszłego sezonu, ale fani sportów samochodowych już w najbliższą sobotę będą mieli okazję zobaczenia przygotowanego do wyczynowej jazdy wyścigowego Kia Picanto.

Samochód pojawi się na trasie 43. Rajdu Barbórka – Ogólnopolskiego Kryterium Asów. Picanto pojedzie pierwszy odcinek specjalny na Bemowie oraz na legendarnej ulicy Karowej.

Ten szczególny rajd, którego prestiż przyciąga do stolicy czołowych polskich kierowców rajdowych, wyścigowych czy rallycrossowych cieszy się wielkim zainteresowaniem mediów i od lat jest bardzo lubiany przez zawodników. Rajd Barbórka jest wielkim świętem dla fanów sportów samochodowych – Kryterium Asów na ulicy Karowej co roku przyciąga dziesiątki tysięcy kibiców, będzie to więc doskonała okazja do zaprezentowania wyścigowego Picanto.

Zawody nie dają punktów w żadnej z klasyfikacji, jednak dla kierowców wszystkich dyscyplin sportów samochodowych mają wielkie znaczenie prestiżowe. Warszawska Barbórka jest pożegnaniem z sezonem sportowym i ostatnią szansą zaprezentowania się bardzo licznie zgromadzonej publiczności. Po raz pierwszy warszawska Barbórka będzie symboliczną inauguracją sezonu – tak bowiem można traktować start załogi rajdowej w wyścigowym Kia Picanto. 

Kia Picanto Cup rozgrywany będzie przez trzy lata (2006-2008). Zawody będą odbywały się jednocześnie z wyścigami wszystkich klas Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Kia Picanto Cup przeznaczony jest zarówno dla młodych zawodników, mających już pewne doświadczenie w sporcie samochodowym, jak również dla debiutantów i początkujących sportowców. Relatywnie niskie koszty uczestnictwa w zawodach mają na celu stworzenie szansy na rozpoczęcie kariery sportowej w wyścigach samochodowych. Firma Kia Motors Polska planuje organizowanie szkoleń, treningów oraz kursów na licencje sportowe dla zawodników chcących uczestniczyć w Pucharze.

Fanklub Kia to serwis prowadzony przez entuzjastów niezależny od Kia Motors Polska. Na naszych stronach publikujemy najnowsze informacje, opisy poszczególnych modeli, testy oraz ciekawostki dotyczące samochodów marki Kia. Umieszczone na stronie znaki towarowe użyte są wyłącznie w celach informacyjnych i stanowią własność ich producentów.

Kia Motors Corporation i jej chińska spółka zależna, Dongfeng Yueda Kia Motor Co., ogłosiły rozpoczęcie budowy trzeciej swojej fabryki w Chinach.