Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Test Kia cee’d 1,6 GDI

Test Kia cee’d 1,6 GDI

Kia w rekordowo krótkim czasie dogoniła europejskich konkurentów. Nowy cee’d oferuje przestronną karoserię, cichy i mocny silnik wysokoprężny oraz mnóstwo nowych systemów wspierających kierowcę, a mimo to jego cena pozostaje konkurencyjna.

 

Łukasz Byśkiniewicz w Pucharze Kia Picanto

Byśkiniewicz na torze Red Bull RingWyścigi na torze Red Bull Ring były dla mnie bardzo emocjonujące. Nie brakowało wzlotów i upadków. Górzysty tor wymagał od zawodników pełnej koncentracji i szczególnego pilnowania prędkości na wyjściach z zakrętów.

Już od pierwszych treningów przekonałem się, że nowe Picanto w wersji wyścigowej to bardzo przyjazny pojazd dający dużo frajdy z jazdy. Byłem miło zaskoczony jak dobrze się prowadzi i szybko się z nim zaprzyjaźniłem. Czasy w pierwszej trójce na treningach i udane kwalifikacje (jedna sesja wygrana) zapowiadały olbrzymie emocje w wyścigach.

Byśkiniewicz na Red Bull Ring

Niestety rywalizacja dla mnie zakończyła się zaraz po starcie w pierwszym zakręcie, o którym tak wiele mówiło się przez cały weekend. Było za ciasno i po kontakcie z innym zawodnikiem wylądowałem na dachu. To pokazuje jak bardzo zacięta jest walka w pucharach. Cieszę się, że Puchar Kia powrócił i, że młodzi zawodnicy mogą szlifować wyścigowe rzemiosło w udanych konstrukcjach za bardzo przyzwoite pieniądze.

Łukasz Byśkiniewicz

W tej chwili w Polsce nie ma lepszej serii wyścigowej, w której dysponując małym budżetem (jak na motorsport) można rywalizować w profesjonalny sposób. Do pucharu Kia mam wielki sentyment, ponieważ w 2009 roku za kierownicą modelu pro_cee'd, również na zaproszenie organizatorów, po raz pierwszy wziąłem udział w prawdziwych zawodach. Od tego momentu rozpoczęła się moja przygoda z wyścigami i rajdami już jako zawodnik.

Łukasz Byśkiniewicz

TVN Turbo

Fanklub Kia to serwis prowadzony przez entuzjastów niezależny od Kia Motors Polska. Na naszych stronach publikujemy najnowsze informacje, opisy poszczególnych modeli, testy oraz ciekawostki dotyczące samochodów marki Kia. Umieszczone na stronie znaki towarowe użyte są wyłącznie w celach informacyjnych i stanowią własność ich producentów.

Kia wygrała przetarg na dostarczenie nowych samochodów dla policji. Do komend w całej Polsce trafi 114 nowych oznakowanych radiowozów Kia cee’d.