Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Kia Venga 1.4 - 90 KM

Kia Venga testKia Venga na polskim rynku zadebiutowała w 2010 roku i już na dobre się tu zadomowiła. To kolejne auto koreańskiego producenta, które zostało zaprojektowane z myślą o europejskim rynku i tutaj też jest produkowane.

 

Zbigniew Łacisz i Filip Tokar w pierwszej linii do wyścigu Kia Lotos Race na torze Red Bull Ring w Austrii.

Kia Lotos Race na torze Red Bull RingZbigniew Łacisz (22) i Filip Tokar (14) staną jutro w pierwszej linii do pierwszego wyścigu Kia Lotos Race na torze Red Bull Ring w Austrii. Z przyczyn technicznych wyniki czasówki są nadal nieoficjalne, a oficjalne zostaną ogłoszone jutro o godzinie 08.30 rano.

Wymagający tor o dużej różnicy poziomów i bardzo nieregularnych zakrętach okazał się sporym wyzwaniem dla polskich zawodników, którzy startować będą tam po raz pierwszy w swojej karierze. Znaczna ich część najwięcej problemów miała na pierwszym zakręcie po prostej startowej. Obciążone podczas ostrych zjazdów hamulce Picanto wymagały w tym miejscu delikatnego traktowania, ale zbyt szerokie przejechanie tego łuku, poza liniami wyznaczającymi jezdnię, prowadziło do wymiernych korzyści czasowych. Austriaccy sędziowie najpierw pobłażliwie traktowali zawodników wykorzystujących ten fakt, ale w drugiej sesji czasowej nałożyli na tak jeżdżących kierowców kary. Swój najlepszy wynik stracili przez to startujący gościnnie Łukasz Byśkiniewicz (99) oraz pechowiec z pierwszej rundy Kia Lotos Race - Michał Gadomski (20).

Kia Lotos Race na torze Red Bull Ring

Drugą linię na starcie do jutrzejszego biegu zajmą finaliści konkursu Kia Lotos Race 2011. Z trzeciego pola ruszy Michał Dobrowolski (5), a z czwartego zwycięzca tej imprezy Grzegorz Kubat (1). Trzecią linię ustanowią Byśkiniewicz (99) i Damian Łata (2), a w czwartej ustawią się Krzysztof Steinhof (11) i Konrad Wróbel (10).

„Jeśli takie wyniki pozostaną oficjalne, to bardzo się cieszę ze swojego pole position”, mówił Zbigniew Łacisz. „Zaowocowała równa i spokojna jazda. Według regulaminu KLR najlepsze czasy z obu sesji kwalifikacyjnych sumują się, więc warto jechać szybko, ale równym tempem i czysto. Fajnie jest mieć pole position, ale wychodzę z założenia, że nie ma łatwych wyścigów. Chyba, że jest się w komfortowej sytuacji i po dwóch okrążeniach ma się znaczną przewagę nad resztą, tu jednak nic tego nie zapowiada. Mamy jednak bardzo wyrównaną stawkę i pierwszych sześciu, siedmiu zawodników jedzie bardzo blisko siebie. Spodziewam się raczej, że walka będzie do samego końca wyścigu i nie wykluczone, że na pozycji lidera będą zmiany. Nie sądzę, aby było możliwe utrzymanie tego miejsca od startu do mety”.

Kia Lotos Race

Do pierwszego wyścigu Mistrzostw Polski Kia Picanto na torze Red Bull Ring zawodnicy wyruszą w niedzielę o godzinie 13.00. Po pokonaniu 12 okrążeń i 20-minutowej przerwie rozpocznie się drugi bieg. Tym razem pierwsza 10 z pierwszego wyścigu stanie na starcie w odwróconej kolejności.

Obecnie liderem klasyfikacji generalnej jest Krzysztof Steinhof (11), przed Zbigniewem Łaciszem (22) i Grzegorzem Kubatem (1).

Fanklub Kia to serwis prowadzony przez entuzjastów niezależny od Kia Motors Polska. Na naszych stronach publikujemy najnowsze informacje, opisy poszczególnych modeli, testy oraz ciekawostki dotyczące samochodów marki Kia. Umieszczone na stronie znaki towarowe użyte są wyłącznie w celach informacyjnych i stanowią własność ich producentów.

Ostatnio prezentowaliśmy pierwsze szkice nowego Kia Track’ster. Podczas salonu motoryzacyjnego w Chicago, Kia ujawniła więcej informacji na temat tego modelu. Kia Track’ster to nowoczesny hatchback bazujący na modelu Soul. Został wyposażony w turbodoładowany 2-litrowy silnik o mocy 250KM oraz napęd na 4 koła (AWD) oraz sześciobiegową ręczną skrzynię biegów.