Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Test Kia cee’d 1,6 GDI

Test Kia cee’d 1,6 GDI

Kia w rekordowo krótkim czasie dogoniła europejskich konkurentów. Nowy cee’d oferuje przestronną karoserię, cichy i mocny silnik wysokoprężny oraz mnóstwo nowych systemów wspierających kierowcę, a mimo to jego cena pozostaje konkurencyjna.

 

Kia Lotos Race 2014 na Slovakiaring już w najbliższy weekend

Inauguracja trzeciego sezonu Mistrzostw Polski Kia PicantoInauguracja trzeciego sezonu Mistrzostw Polski Kia Picanto odbędzie się w dniach 10-11 maja na słowackim torze Slovakiaring.

Podczas tego weekendu zawodnikom Kia Lotos Race będzie towarzyszyć czwarta runda mistrzostw świata samochodów turystycznych FIA WTCC, druga runda FIA ETCC oraz kilka innych międzynarodowych serii wyścigowych: Touring Cars S&H, Formel Cars S&H i Suzuki Swift Cup.

Do pierwszej rundy w tym sezonie zgłosiło się na razie 20 zawodników. Są wśród nich zarówno doświadczeni i przygotowani do walki o zwycięstwo Stanisław Kostrzak, Michał Śmigiel czy Konrad Wróbel a także szereg debiutantów, rozpoczynających dopiero swoją przygodę z samochodowymi wyścigami. Na torze nie zobaczymy już Bartłomieja Mireckiego, dwukrotnego mistrza Polski Kia Lotos Race, który zgodnie z regulaminem serii po raz trzeci nie może już walczyć o mistrzowski tytuł.

Mistrzostwa Polski Kia Picanto 2014

Podczas tegorocznej rundy zobaczymy dwa nowe tory – holenderski Zandvoort, który odwiedzą już podczas drugiej rundy Kia Lotos Race i belgijski Zolder, na którym zakończą się tegoroczne zmagania o tytuł Mistrza Polski Kia Picanto.

Nowością w regulaminie technicznym będzie ustalenie minimalnej masy samochodu, wraz z wyposażeniem i kierowcą, na 920 kg. Wiąże się to z wprowadzeniem systemu doważania samochodów do wymaganych parametrów tak, aby jeszcze bardziej wyrównać szanse uczestników cyklu.

Wspólny weekend z mistrzostwami świata to nie jedyna nowość jaka dotyczy Kia Lotos Race. Do grona współorganizatorów serii dołączył bank BNP Paribas, będący partnerem koncernu Kia na rynku finansowym, oraz najdynamiczniej rozwijający się, internetowy serwis ogłoszeń motoryzacyjnych w Polsce - Otomoto.pl.

Fanklub Kia to serwis prowadzony przez entuzjastów niezależny od Kia Motors Polska. Na naszych stronach publikujemy najnowsze informacje, opisy poszczególnych modeli, testy oraz ciekawostki dotyczące samochodów marki Kia. Umieszczone na stronie znaki towarowe użyte są wyłącznie w celach informacyjnych i stanowią własność ich producentów.

Większość z nas uważa model cee’d za przeciętny, kompaktowy samochód. Jednak inżynierowie z Mito Motorsports postanowili to zmienić.