Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Kia Venga 1.4 - 90 KM

Kia Venga testKia Venga na polskim rynku zadebiutowała w 2010 roku i już na dobre się tu zadomowiła. To kolejne auto koreańskiego producenta, które zostało zaprojektowane z myślą o europejskim rynku i tutaj też jest produkowane.

 

Kia Lotos Race zawita na Red Bull Ring

Kia Lotos Race na Red Bull RingPo zakończonych zmaganiach na torze Hungaroring, zawodnicy przygotowują się już do drugiej rundy tegorocznych Mistrzostw Polski Kia Picanto, która odbędzie się już w ten weekend na słynnym austriackim torze Red Bull Ring w miejscowości Spielberg.

Zawodnicy Wyścigowych Mistrzostw Polski Kia Picanto mieli już możliwość sprawdzenia swoich sił na tym torze w ubiegłym roku. Dwukrotnie wtedy triumfował niestartujący w tym sezonie, wicemistrz Kia Lotos Race „Profesor” Zbigniew Łacisz.

Austriacki tor jest oceniany jako jeden z najciekawszych i najtrudniejszych w całym kalendarzu wyścigów. Jego cechą charakterystyczną są duże różnice poziomów i charakterystyczne zakręty. W przypadku samochodów o niższej mocy, jakimi są wyścigowe Picanto, szczególnie znaczenie będzie miała tu technika jazdy i „szanowanie” prędkości.

Na liście zgłoszeń II rundy Kia Lotos Race widnieje 26 nazwisk, w dwóch samochodach organizatora zasiądą też goście. Rewanż za nieudany, ubiegłoroczny start będzie chciał wziąć Łukasz Byśkiniewicz, dziennikarz TVN Turbo. Wówczas, w kwalifikacjach pokazał, że jest szybki. Tym razem z pewnością będzie też chciał być w czołówce. W drugim aucie VIP zasiądzie Maciej Steinhof, uczestnik pierwszego pucharu Picanto i późniejszy mistrz niemieckiej serii wyścigów VW Polo.

Zapowiada się zatem pasjonująca walka o miejsca, punkty i zwycięstwo w drugiej tegorocznej odsłonie mistrzostw. Liderem tabeli po pierwszych wyścigach jest broniący tytułu Mirecki. Za nim plasują się Filip Tokar i debiutant Michał Śmigiel. Młodzi, ambitni kierowcy już od początku pokazali, że zamierzają walczyć o czołowe lokaty w mistrzostwach, a urzędujący mistrz chce znów udowodnić, że jest najszybszy w stawce. Już w najbliższą niedzielę dowiemy się, czy Red Bull Ring będzie łaskawy dla tych, którzy już go znają, czy dla nowych gości.

Fanklub Kia to serwis prowadzony przez entuzjastów niezależny od Kia Motors Polska. Na naszych stronach publikujemy najnowsze informacje, opisy poszczególnych modeli, testy oraz ciekawostki dotyczące samochodów marki Kia. Umieszczone na stronie znaki towarowe użyte są wyłącznie w celach informacyjnych i stanowią własność ich producentów.

Jeśli zastanawiacie się nad zakupem nawigacji GPS do waszego auta, a nie do końca wiecie, czym się kierować, aby nie przepłacić, wybrać dobry i nie żałować zakupu - przydadzą się wam dobre rady. Jeśli zatem interesuje was podjęty przez nas temat - zapraszamy do lektury.