Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Kia Venga 1.4 - 90 KM

Kia Venga testKia Venga na polskim rynku zadebiutowała w 2010 roku i już na dobre się tu zadomowiła. To kolejne auto koreańskiego producenta, które zostało zaprojektowane z myślą o europejskim rynku i tutaj też jest produkowane.

 

Początek sezonu Kia Lotos Race 2013

Kia Lotos Race 2013W najbliższy weekend na węgierskim torze Hungaroring rozpocznie się tegoroczny sezon Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski Kia Picanto. Na starcie pierwszej tegorocznej rundy stanie 26 zawodników.

Już dziś odbędą się pierwsze sesje treningowe. Zawodnicy będą mieli możliwość sprawdzenia swoich samochodów i zapoznania się z torem. Będzie to także swego rodzaju „rollout” dla nich, bowiem zimowa aura panująca jeszcze w pierwszej połowie kwietnia w naszym kraju skutecznie pokrzyżowała plany pierwszych testów, jakie miały się wówczas odbyć na torze Poznań. Nie będzie to zatem komfortowa sytuacja dla tegorocznych debiutantów cyklu, ale tor dla większości kierowców będzie zupełnie nowym wyzwaniem, więc w zasadzie nikt nie będzie miał tu zbyt wyraźnej przewagi.

Kia Lotos Race 2013

Sobota to trzy sesje kwalifikacyjne. Dwie pierwsze pozwolą wyłonić najszybszą dziesiątkę kierowców w stawce. Pozostała grupa zostanie rozstawiona na polach startowych (od 11 w górę) według najlepszego uzyskanego rezultatu w jednej z dwóch czasówek. Do trzeciej sesji kwalifikacyjnej przystąpi dziesięciu kierowców z najlepszymi czasami z Q1 lub Q2 i z „czystym kontem” rozpoczną rywalizację o miejsca startowe.

Lista zawodników Kia Lotos Race 2013

W niedzielę odbędą się dwa wyścigi główne I rundy Kia Lotos Race. Do pokonania będzie 12 okrążeń w każdym z nich a przerwa pomiędzy poszczególnymi biegami wyniesie 20 min.

W otwierającej sezon rundzie wystartuje też gościnnie dwóch dziennikarzy – Marek Wicher reprezentujący redakcję Gazety Krakowskiej oraz Maciej Struk z tygodnika Motor, który ma już na swoim koncie pełen sezon startów w wyścigowym pucharze Picanto pierwszej generacji.

Kierowcy startujący w Wyścigowych Mistrzostwach Polski Kia Picanto po węgierskiej rundzie nie będą mieli zbyt wiele czasu na odpoczynek. Zaledwie dwa tygodnie później bowiem zawitają na austriacki „Red Bull Ring”, gdzie rozegra się II runda mistrzostw.

Fanklub Kia to serwis prowadzony przez entuzjastów niezależny od Kia Motors Polska. Na naszych stronach publikujemy najnowsze informacje, opisy poszczególnych modeli, testy oraz ciekawostki dotyczące samochodów marki Kia. Umieszczone na stronie znaki towarowe użyte są wyłącznie w celach informacyjnych i stanowią własność ich producentów.

Piątka wrocławskich studentów 2 lata temu pomimo braku pieniędzy postanowiła spełnić swoje marzenia – kupili starego busa za 2000 zł, pomalowali go w kolorowe barwy i wyruszyli w nieznane – w kierunku Portugalii.