Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Kia Venga 1.4 - 90 KM

Kia Venga testKia Venga na polskim rynku zadebiutowała w 2010 roku i już na dobre się tu zadomowiła. To kolejne auto koreańskiego producenta, które zostało zaprojektowane z myślą o europejskim rynku i tutaj też jest produkowane.

 

Druga sesja kwalifikacyjna w Brnie

Bartłomiej MireckiBartłomiej Mirecki jutro wystartuje z pole position. Obok niego, z frontowego rzędu ruszy Filip Tokar, czwarty obecnie w tabeli sezonu ale tracący do lidera 73 punkty.

Druga sesja kwalifikacyjna odbyła się przy identycznej pogodzie jak pierwsza, na suchym i słonecznym torze. Mirecki i Tokar od pierwszych okrążeń narzucili wysokie tempo. Najpierw liderem stawki był Michał Dobrowolski, później wyprzedził go Tokar, ale kropkę nad i postawił 16-latek z Częstochowy, który po raz drugi w tym sezonie ruszy z pole position.

Bartłomiej Mirecki

Po drugim, 20-minutowym treningu czasowym widać było jak wyrównana zrobiła się stawka kierowców rywalizujących w tegorocznych Mistrzostwach Polski Kia Picanto. Zaledwie sekunda różniła zdobywcę pierwszego pola startowego od 11 w tabeli Zbigniewa Łacisza. Wicelider mistrzostw w Brnie ma kłopoty ze swoim samochodem i nie może trafić z odpowiednimi ustawieniami auta. Kosztuje go to sporo, bowiem do decydującej rozgrywki o tytuł i główną nagrodę Kia Lotos Race, ruszy dopiero z piątej linii.

Zbigniew Łacisz

Co prawda „profesor” Łacisz już wielokrotnie udowadniał, że potrafi wyprzedzać w czasie wyścigu nawet z odleglejszych pozycji, ale sam już mówi, że jest to coraz trudniejsze zadanie.

Drugi rząd startowy przypadł duetowi finalistów z konkursu Kia Lotos Race 2011. Michał Dobrowolski ruszy z trzeciego pola, a Grzegorz Kubat z czwartego.

Natalia Siwiec na Kia Lotos Race

Nie wszystkim sesja kwalifikacyjna poszła aż tak bezproblemowo. Ze żwirem poza torem zapoznali się Maciej Dreszer (16 pole na starcie) i Marcin Maliszewski (ruszy mimo tej przygody z 9 pola).

Jutro start do pierwszego wyścigu Kia Lotos Race jest zaplanowany na 12.05, a po godzinie 14 powinniśmy już znać nazwisko nowego Mistrza Polski Kia Picanto sezonu 2012.

Fanklub Kia to serwis prowadzony przez entuzjastów niezależny od Kia Motors Polska. Na naszych stronach publikujemy najnowsze informacje, opisy poszczególnych modeli, testy oraz ciekawostki dotyczące samochodów marki Kia. Umieszczone na stronie znaki towarowe użyte są wyłącznie w celach informacyjnych i stanowią własność ich producentów.

Pod koniec stycznia informowaliśmy o koncepcyjnym miejskim modelu Kia o sportowym charakterze. Model zostanie zaprezentowany podczas tegorocznego salonu samochodowego w Genewie, a już dziś udostępniamy informacje i galerię zdjęć tego konceptu.