Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Kia Venga 1.4 - 90 KM

Kia Venga testKia Venga na polskim rynku zadebiutowała w 2010 roku i już na dobre się tu zadomowiła. To kolejne auto koreańskiego producenta, które zostało zaprojektowane z myślą o europejskim rynku i tutaj też jest produkowane.

 

Przed uczestnikami Kia Lotos Race przedostatnia runda tego sezonu

Kia Lotos RaceKierowcy ponownie odwiedzą doskonale znany większości z nich, krajowy tor w Poznaniu i tam spróbują przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Zaledwie w miniony weekend ścigali się na niemal sześciokilometrowym torze Slovakiaring nieopodal Brna. Nie najlepiej tę rundę wspominają Zbigniew Łacisz, który stracił tam miejsce lidera mistrzostw, Grzegorz Kubat, który zdobył pole position ale wrócił z garstką punktów, czy Krzysztof Steinhof, którego mechanicy mieli zaledwie kilka dni na przywrócenie Picanto do stanu używalności po dachowaniu w drugim biegu.

Ale naturalnie nie brakuje zadowolonych po Słowackiej eliminacji, a wśród nich z pewnością najwięcej powodów do radości ma Bartłomiej Mirecki, nowy lider tabeli punktowej w Wyścigowych Mistrzostwach Polski Kia Picanto.

„Plan na Poznań jest jeden”, mówi 16-to latek z Częstochowy. „Obronić swoją pozycję przed decydującym starciem w Brnie. Wiem, że nie będzie łatwo, ale pasuje mi tor i zrobię wszystko, by wywieźć stamtąd jak najwięcej punktów. Bardzo się cieszę, że jestem liderem mistrzostw, ale walka o tytuł z pewnością będzie się toczyć do samego końca”.

Kia Lotos Race

Z podobnym planem na V rundę wybiera się Zbigniew Łacisz, tracący obecnie do pierwszego 5 pkt. „O Słowacji chcę już zapomnieć. To był fatalny weekend, przepraszam Krzyśka Steihofa za tę kolizję, to efekt mojej dekoncentracji. Teraz jednak muszę się skupić na tym co będzie się działo w Poznaniu i starać się odzyskać prowadzenie w mistrzostwach. Konkurenci są coraz szybsi, ale sądzę, że może mi się to udać”.

 W klasyfikacji Kia Lotos Race Bartłomiej Mirecki zgromadził 467 pkt, 5 mniej od niego ma Łacisz, a na trzeciej pozycji ze stratą 13 oczek do prowadzącego plasuje się Damian Łata. Wydaje się zatem, że to główni pretendenci do walki o tytuł mistrza Polski Kia Picanto, jednak w tej rywalizacji jeszcze sporo może się wydarzyć. W przedostatniej i ostatniej rundzie KLR zwycięzca może łącznie zgarnąć 280 oczek, a to daje matematyczne szanse na tytuł jeszcze sporej grupie zawodników. 

Bez wątpienia, na poznańskim torze faworytem będzie „profesor” Łacisz, który prezentował już pełen wachlarz swoich technik wyprzedzania, lecz rywale z rundy na rundę uczą się. Dobrą passę będą chcieli zachować Michał Dobrowolski i Jakub Sudoł, którzy wygrywali w miniony weekend.

Poznański weekend będzie zatem dla uczestników Kia Lotos Race swego rodzaju próbą generalną przed finałową rozgrywką w Brnie i tym razem będą się liczyły wszystkie atuty wyścigowego kierowcy – szybkość, skuteczność i rozwaga. Zobaczymy kto wyjdzie z tej konfrontacji z najlepszym wynikiem i komu dopisze niezbędny łut szczęścia.

Kwalifikacje do niedzielnego wyścigu Kia Lotos Race zaplanowano na sobotę. Pierwsza sesja odbędzie się o 10.10, druga o 15.00, a o ustawieniach na polach startowych zadecyduje łączny czas z obu. W niedzielę, do wyścigu głównego zawodnicy wystartują o godzinie 11.50. 

Fanklub Kia to serwis prowadzony przez entuzjastów niezależny od Kia Motors Polska. Na naszych stronach publikujemy najnowsze informacje, opisy poszczególnych modeli, testy oraz ciekawostki dotyczące samochodów marki Kia. Umieszczone na stronie znaki towarowe użyte są wyłącznie w celach informacyjnych i stanowią własność ich producentów.

W tym roku Salon Geneva International Motor Show będzie miejscem prezentacji sportowych modeli Kia pro_cee’d GT i cee’d GT. Po raz pierwszy zostanie również zaprezentowana nowa generacja Kia Carens,  Kia Optima Hybryd oraz wizja miejskiego auta o sportowym charakterze.