Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Kia Venga 1.4 - 90 KM

Kia Venga testKia Venga na polskim rynku zadebiutowała w 2010 roku i już na dobre się tu zadomowiła. To kolejne auto koreańskiego producenta, które zostało zaprojektowane z myślą o europejskim rynku i tutaj też jest produkowane.

 

Druga sesja kwalifikacyjna Kia Lotos Race na Slovakiaring

Grzegorz Kubat w Kia Lotos RacePo raz pierwszy w swojej karierze Grzegorz Kubat (1) wywalczył pole position w wyścigach Kia Lotos Race. 21-letni radomianin popisał się najlepszym czasem we wczorajszej sesji kwalifikacyjnej a podczas dzisiejszej był trzeci.

 O ustawieniach na polach startowych decyduje łączny czas obu treningów.

Z pierwszej linii ruszy także Filip Tokar (14), a za nimi ustawią się Michał Dobrowolski (5) i Stanisław Kostrzak (15). Wczorajszy pechowiec Konrad Wróbel (10), który zaliczył bliskie spotkanie z bandą tuż po pokonaniu szykany, dzięki ofiarnej pracy swojego zespołu wyjechał jednak dzisiaj do czasówki, ale uzyskany rezultat pozwolił mu na zajęcie 12 miejsca na starcie do wyścigu.

Lider tabeli mistrzostw Zbigniew Łacisz (22) poprawił dziś swój wczorajszy wynik i powinien stanąć na 6 pozycji, ale wczoraj otrzymał karę cofnięcia o 5 pól startowych za wyprzedzanie przy żółtej fladze i ustawi swoje auto w jednej linii z Wróblem.

Grzegorz Kubat w Kia Lotos Race

Według najnowszego harmonogramu imprezy do jutrzejszego wyścigu zawodnicy wyruszą o 10:45 i przejadą dwa biegi po 10 okrążeń każdy.

Po zakończeniu rundy na Slovakiaring uczestnikom Wyścigowych Mistrzostw Polski Kia Lotos Race zostanie zaledwie tydzień do kolejnej rozgrywki, która ponownie zagości na krajowym torze w Poznaniu.

Grzegorz Kubat – „Udało się. Bardzo się cieszę ze zdobycia pierwszego pola startowego i będę się starał wykorzystać to jak najlepiej. Jedzie mi się tutaj świetnie, podobają mi się szybkie partie, a szykana jest moją ulubioną. Oczywiście, że trzeba się przełamać, żeby pojechać ją jak najszybciej, ale na tym to chyba polega. Najgorzej radzę sobie w wolnych partiach i zakrętach, tam mam jeszcze kłopoty z odpowiednim tempem. Jak udało mi się uzyskać taki świetny czas wczoraj? To tajemnica, ale znalazłem skrót na torze. A poważnie mówiąc, po prostu złożyłem bardzo dobre okrążenie. Dzisiaj także poszło całkiem sprawnie. Teraz myślę już o wyścigu i jedyny plan, to nie zmarnować wywalczonej pozycji.”

Fanklub Kia to serwis prowadzony przez entuzjastów niezależny od Kia Motors Polska. Na naszych stronach publikujemy najnowsze informacje, opisy poszczególnych modeli, testy oraz ciekawostki dotyczące samochodów marki Kia. Umieszczone na stronie znaki towarowe użyte są wyłącznie w celach informacyjnych i stanowią własność ich producentów.

Kia Motors UK i Amscreen, największy brytyjski właściciel cyfrowych mediów będą wspólnie rozwijać platformę Adlive.