Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Kia Venga 1.4 - 90 KM

Kia Venga testKia Venga na polskim rynku zadebiutowała w 2010 roku i już na dobre się tu zadomowiła. To kolejne auto koreańskiego producenta, które zostało zaprojektowane z myślą o europejskim rynku i tutaj też jest produkowane.

 

Jacek Jurecki za kierownicą wyścigowego Picanto

Jacek JureckiZnowu poczułem się młody. ;-) Ubrali mnie w kombinezon, dali kask, sprawdzili czy mam niepalną bieliznę i pozwolili jechać.

Co z tego, że w „bolidzie” było 45 stopni Celsjusza, że startowałem ze “smarkaczami”, że autko, jak na moje 190 cm i wagę 105 kg było nieznośnie ciasne, co z tego, że kazali „nie rozbić się i nie ścigać z innymi (tymi „smarkaczami” właśnie)? To były ciężkie, ale niesamowicie fajne trzy dni z Kia Lotos Race na torze Poznań. „Moje” wyścigowe Picanto spisywało się znakomicie. Słuchało mnie, wybaczało błędy, na metę dojechało tylko trochę poobtłukiwane, zaraz za pierwszą dziesiątką.

Jacek Jurecki na torze Poznań

Teraz pozostaje trzymać kciuki za kolegów-dziennikarzy, którzy startować będą w kolejnych wyścigach. Nie słuchajcie Borysa i Armina. :-) Nie odpuszczajcie. „Wyścigujcie” się, ale z zachowaniem zasad fair play. Pamiętajcie jednak, że dla nas to jednak tylko zabawa, a dla kierowców Kia Lotos Race prawdziwe zawody!

Jacek Jurecki

Jacek Jurecki, Interia.pl

PS. Aha, i jeszcze jedno. Jeżeli któryś z was nie będzie mógł pojechać, to pamiętajcie, że ja jestem chętny na powtórkę. :-) Bo co z tego, że w 3 dni schudłem 4 kilogramy, jak do dzisiaj czuję adrenalinę, a zasypiając analizuję każdy przejechany zakręt „Poznania”. ;-)

Fanklub Kia to serwis prowadzony przez entuzjastów niezależny od Kia Motors Polska. Na naszych stronach publikujemy najnowsze informacje, opisy poszczególnych modeli, testy oraz ciekawostki dotyczące samochodów marki Kia. Umieszczone na stronie znaki towarowe użyte są wyłącznie w celach informacyjnych i stanowią własność ich producentów.

Nowy model Kia cee'd zadebiutował na 82 Salonie Samochodowym w Genewie. Kia zaprezentowala również po raz pierwszy przed europejską publicznością samochód o napędzie elektrycznym Kia Ray EV oraz koncepcyjny model Kia Track’ster o którym już wcześniej wspominaliśmy.