Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Test Kia cee’d 1,6 GDI

Test Kia cee’d 1,6 GDI

Kia w rekordowo krótkim czasie dogoniła europejskich konkurentów. Nowy cee’d oferuje przestronną karoserię, cichy i mocny silnik wysokoprężny oraz mnóstwo nowych systemów wspierających kierowcę, a mimo to jego cena pozostaje konkurencyjna.

 

KIA LOTOS RACE – eliminacje o dwa dni dłużej!

Niemal 12.000 osób przystąpiło dotychczas do konkursu Kia Lotos Race 2011, rejestrując się na stronie internetowej imprezy. Ponad 70 procent z nich pomyślnie przeszło wirtualne testy, a ponad 1000 wyruszyło na kartingowe tory, by uzyskać swój czas okrążenia kwalifikujący do udziału w półfinałach. Z powodu dużego zainteresowania organizator postanowił przedłużyć czas trwania eliminacji o dwa dni i ostatecznie zakończą się one w niedzielę 12 czerwca a nie, jak wcześniej planowano, 10 czerwca 2011.

 


Przed uczestnikami tego unikatowego projektu został zatem tylko jeden weekend, by uzyskać swój rekordowy czas okrążenia i dostać zaproszenie do półfinałowych wyścigów.Już 25 czerwca rozpocznie się natomiast pierwszy z sześciu, regionalny półfinał który zostanie zorganizowany na otwartym torze kartingowym w Koszalinie, na terenie Ośrodka Sportów Motorowych „Motopark”.Z zaproszonej tam grupy uczestników zostanie wyłoniona pierwsza trójka szczęśliwców, którzy trafią do szkoły jazdy „Rallyland” Tomasza Kuchara.

Tuż przed półfinałami do partnerów Kia Lotos Race 2011 dołączyła firma Arroxx, która ubierze w profesjonalne kombinezony, kaski i rękawice uczestników imprezy biorących udział w półfinałach oraz w finałowym szkoleniu. Arroxx jest holenderską firmą specjalizującą się w produkcji odzieży na potrzeby sportów motorowych.

"Konkurs Kia Lotos Race jest unikatowym projektem skierowanym do młodych ludzi, a firma Arroxx zawsze chętnie uczestniczy w aktywnym promowaniu sportów motorowych i bezpieczeństwa.
Jesteśmy uznanym producentem odzieży przeznaczonej do sportu kartingowego i motorsportu, dystrybuującym produkty w 37 krajach i ciągle rozszerzającym nasz rynek. Arroxx znany jest z najlepszego stosunku ceny do jakości w przemyśle motorowym. Produkty Arroxx to wysoki standard w trwałości materiałów, komforcie użytkownika i design. Przystępność to kluczowe słowo w naszym asortymencie. 
Widzimy szereg wspólnych celów w tej imprezie. Zarówno kształcenie przyszłych mistrzów kierownicy, jak i położenie dużego nacisku na kwestie związane z bezpieczną jazdą i świadomością za kierownicą, są zgodne z filozofią naszej marki. Cieszymy się, że półfinaliści i finaliści Kia Lotos Race 2011 będą mogli wejść w profesjonalny świat wyścigów nosząc na sobie produkty Arroxxa”
- powiedział Paweł Kozubiński, przedstawiciel holenderskiej firmy w Polsce.

Fanklub Kia to serwis prowadzony przez entuzjastów niezależny od Kia Motors Polska. Na naszych stronach publikujemy najnowsze informacje, opisy poszczególnych modeli, testy oraz ciekawostki dotyczące samochodów marki Kia. Umieszczone na stronie znaki towarowe użyte są wyłącznie w celach informacyjnych i stanowią własność ich producentów.

Kia Motors Corporation znalazła się w gronie najważniejszych laureatów pierwszej edycji Automotive Design Contest. Ten nowy, otwarty dla wszystkich producentów motoryzacyjnych międzynarodowy konkurs designu zorganizowany został przez Niemiecką Radę Wzornictwa Przemysłowego (Rat für Formgebung), w której gestii leży także Niemiecka Nagroda Wzornictwa (Designpreis der Bundesrepublik Deutschland).