Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Kia Venga 1.4 - 90 KM

Kia Venga testKia Venga na polskim rynku zadebiutowała w 2010 roku i już na dobre się tu zadomowiła. To kolejne auto koreańskiego producenta, które zostało zaprojektowane z myślą o europejskim rynku i tutaj też jest produkowane.

 

Nowa Kia Sorento bez kamuflażu

Kia Sorento 2013Już kilkukrotnie informowaliśmy o liftingu Kia Sorento a także o testach tego modelu na torze Nurburgring. Dziś po raz pierwszy prezentujemy nowe Sorento bez kamuflażu.

Odświeżone Sorento na rok modelowy 2013 zostało sfotografowane na stacji benzynowej w Korei Południowej. Zdjęcia nie są dobrej jakości ale dają nam już obraz zmian.

Kia Sorento 2013

Główne zmiany dotyczą pasa przedniego. Zmienił się kształt reflektorów. Nowy grill jest teraz szerszy. Przedni zderzak został przeprojektowany, zastosowano pionowo ustawione światła przeciwmgielne a także inaczej ukształtowane wloty powietrza. Nowy design sprawia, że Sorento wygląda teraz nowocześniej i nawiązuje swoją stylistyką do najnowszych modeli Kia.

Kia Sorento 2013

W podobnym stylu zastosowano zmiany z tyłu pojazdu. Przeprojektowano tylną klapę na której znajdują się nowe zintegrowane światła wykonane w technologii LED. W przeprojektowanym tylnym zderzaku również zastosowano pionowo ustawione światła przeciwmgielne.

Reszta nadwozia wygląda jakby nie została poddana zmianom.

Kia Sorento 2013

Na razie nie mamy informacji jakie zmiany zaszły we wnętrzu nowego Sorento. Możemy się jedynie spodziewać, że wnętrze również zostanie delikatnie przeprojektowane i zostaną użyte materiały wyższej jakości.

Fanklub Kia to serwis prowadzony przez entuzjastów niezależny od Kia Motors Polska. Na naszych stronach publikujemy najnowsze informacje, opisy poszczególnych modeli, testy oraz ciekawostki dotyczące samochodów marki Kia. Umieszczone na stronie znaki towarowe użyte są wyłącznie w celach informacyjnych i stanowią własność ich producentów.

Kia otrzymała nagrodę najlepsza z najlepszych w konkursie międzynarodowego designu red dot w kategorii ‘Communication Design’ (design w komunikacji) za aplikację dla iPada na temat nowej Rio.