NASI PARTNERZY

Reklama

Kia Venga 1.4 - 90 KM

Kia Venga testKia Venga na polskim rynku zadebiutowała w 2010 roku i już na dobre się tu zadomowiła. To kolejne auto koreańskiego producenta, które zostało zaprojektowane z myślą o europejskim rynku i tutaj też jest produkowane.

 

Pierwsza jazda nową Kia Pro_cee'd GT

Kia pro_cee’d GTKilku rosyjskich dziennikarzy miało okazję przetestować nową Kia pro_cee’d GT we wczesnej wersji produkcyjnej. Zapraszamy do obejrzenia filmu.

Kia właśnie kończy prace nad swoim pierwszym hot hatchem, który zostanie zaprezentowany na salonie samochodowym w Genewie. Oprócz prezentowanych przez nas zdjęć szpiegowskich, Kia udostępniła swoje wizualizacje a także podała wstępną specyfikację ceed-a GT w wersji 3 i 5-drzwiowej.

Kia pro_cee’d GT

Obie wersje będą wyposażone w nowy 1,6 litrowy silnik benzynowy z turbosprężarką typu twin-scroll a także wzmocnione elementy przeniesienia napędu. Maksymalna moc 204 KM to ponad 50% więcej niż w silniku bez turbosprężarki. Maksymalny moment obrotowy 265 Nm jest przekazywany na przednie koła za pomocą manualnej sześciobiegowej skrzyni biegów, a przyspieszanie do 100 km/h trwa 7,9 sekundy.

Kia pro_cee’d GT

Na początku miesiąca w sieci pojawił się film umieszczony przez Vadima Ovsiankin. Na filmie oprócz wnętrza pro_ceed GT została zarejestrowana przejażdżka po drogach publicznych z prędkością 180 km/h. Jak mówi autor filmu, jest to prototyp ostatecznej wersji produkcyjnej, więc niektóre elementy, jak przełożenia skrzyni biegów czy nastawy zawieszenia mogą się nieznacznie różnić od testowanego modelu.

Komentarze w temacie Kia ceed GT na naszym forum

Źródło: carscoop.blogspot.com

Fanklub Kia to serwis prowadzony przez entuzjastów niezależny od Kia Motors Polska. Na naszych stronach publikujemy najnowsze informacje, opisy poszczególnych modeli, testy oraz ciekawostki dotyczące samochodów marki Kia. Umieszczone na stronie znaki towarowe użyte są wyłącznie w celach informacyjnych i stanowią własność ich producentów.

Samochody Kia cieszą się coraz większą popularnością we wszystkich krajach Europy. Efektem rosnącego popytu jest rekordowy wzrost produkcji oraz inwestycji. Słowacka fabryka Kia w Żylinie wyprodukowała w zeszłym roku 252 tys. samochodów oraz 359 tys. silników, co w porównaniu z rokiem 2010 daje wzrost odpowiednio o 10 i 12 procent.