NASI PARTNERZY

Reklama

Kia Venga 1.4 - 90 KM

Kia Venga testKia Venga na polskim rynku zadebiutowała w 2010 roku i już na dobre się tu zadomowiła. To kolejne auto koreańskiego producenta, które zostało zaprojektowane z myślą o europejskim rynku i tutaj też jest produkowane.

 

Kia pro cee’d GT – pierwszy szkic i zdjęcia szpiegowskie

szkic Kia pro ceed GTKia opublikowała  pierwszy szkic zapowiadanej mocniejszej wersji pro ceed GT, a my publikujemy już pierwsze zdjęcia modelu przyłapanego podczas testów.

Od dłuższego czasu było wiadomo, że Kia pracuje nad mocniejszą wersją pro_ceed ale nie było żadnej oficjalnej informacji ze strony producenta. Dziś został opublikowany pierwszy szkic 3-drzwiowej wersji pro_ceed GT, która do salonów trafi w drugiej połowie 2013 roku.

szkic Kia pro ceed GT

Zaprezentowany szkic wygląda bardzo futurystycznie i w takiej wersji oczywiście nie trafi do produkcji, ale pewnie niektóre detale stylistyczne znajdą się w wersji produkcyjnej.

Więcej informacji o tym jak będzie wyglądał model produkcyjny proceed GT ujawniają zdjęcia wykonane w pobliżu fabryki Kia Motors w Hwasung w Korei Południowej. Na parkingu wśród innych modeli Kia znajdował się zamaskowany model pro_ceed. Jedyną widoczną różnicą w porównaniu do obecnej wersji pro_ceed były podwójne rury wydechowe. Widać też, że na koła zostały założone duże 18 calowe obręcze.

Kia pro ceed GT

Model uchwycony na zdjęciach służy producentowi do testów nowego silnika i dostrojeniu zawieszenia. Nie wiadomo natomiast czy tak będzie wyglądała wersja ostateczna, czy będzie bardziej zbliżona do zaprezentowanego dziś szkicu.

Kia pro ceed GT

Pod maską znajdzie się turbodoładowany silnik GDI o pojemności 1,6 litra i mocy około 200 KM sprzężony z 6-biegową manualną przekładnią. Do 3-drzwiowej wersji dołączy również 5-drzwiowy hatchback. Rozważane jest także wprowadzenie wersji ceed GT w odmianie kombi ale te informacje nie zostały jeszcze potwierdzone. Wprowadzenie tej wersji będzie zależało od wyników sprzedaży Forda, który ostatnio wprowadził na rynek mocną odmianę Focusa  kombi ST.

Kia pro ceed GT

Światowa premiera nowego hot hatcha Kia pro ceed GT jest planowana na marcowy salon samochodowy w Genewie.

źródło: thekoreancarblog.com

Fanklub Kia to serwis prowadzony przez entuzjastów niezależny od Kia Motors Polska. Na naszych stronach publikujemy najnowsze informacje, opisy poszczególnych modeli, testy oraz ciekawostki dotyczące samochodów marki Kia. Umieszczone na stronie znaki towarowe użyte są wyłącznie w celach informacyjnych i stanowią własność ich producentów.

Kia Picanto w wersji pięciodrzwiowej oraz Kia Rio otrzymały prestiżowe wyróżnienia za design ‘red dot’ w kategorii ‘Product design’ (wzornictwo produktowe) w roku 2012. Jest to kolejny wyraz uznania dla strategii designu marki Kia, która od 2009 roku otrzymała już sześć takich wyróżnień. W konkursie wzięło udział ponad 4500 różnorodnych produktów zgłoszonych przez 1800 producentów z 58 krajów całego świata.