Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Test Kia cee’d 1,6 GDI

Test Kia cee’d 1,6 GDI

Kia w rekordowo krótkim czasie dogoniła europejskich konkurentów. Nowy cee’d oferuje przestronną karoserię, cichy i mocny silnik wysokoprężny oraz mnóstwo nowych systemów wspierających kierowcę, a mimo to jego cena pozostaje konkurencyjna.

 

Kia Optima Hybrid najlepszym samochodem z napędem alternatywnym

Kia Optima HybridBranża flotowa już po raz dwunasty wybrała zwycięzców Plebiscytu Fleet Awards Polska organizowanego przez magazyn Flota. Wśród nagrodzonych triumfowała Kia Optima Hybrid, zwyciężając w kategorii samochód z napędem alternatywnym.

Fleet Awards jest najbardziej rozpoznawalnym i miarodajnym projektem flotowym wyróżniającym najlepsze samochody flotowe, produkty i usługi rynku CFM. Już sama nominacja była wyróżnieniem i możliwością zaprezentowania się bardzo szerokiemu gronu czytelników Floty. Całe przedsięwzięcie to specjalnie skonstruowana platforma internetowa na której odbywał się jeden z etapów Plebiscytu – głosowanie internetowe. W kilku wydaniach Magazynu Flota ukazały się cyklicznie opisy i prezentacje nominowanych, a szeroka promocja całego projektu uczyniła z Plebiscytu Fleet Awards Polska najbardziej oczekiwane i medialne wydarzenie rynku flotowego w 2013 roku.

Kia Optima Hybrid

Wybór najlepszych odbył się podczas dwóch odsłon: głosowania internetowego i Wielkiego Testu Flotowego. Głosy przez internet oddawane były w 24 kategoriach gdzie wskazać można było jednego faworyta. Łącznie oddanych zostało ponad 100 000 głosów.


Wielki Test Flotowy odbył się natomiast na warszawskim Bemowie na specjalistycznie przygotowanym torze testowym pod czujnym okiem specjalistów. Na płycie lotniska pojawiło się prawie 80 flotowych samochodów które zostały poddane specjalistycznym testom i ocenom przez ponad 150 fleet managerów.

Łukasz Redlich

Statuetkę dla modelu Kia Optima odebrał Łukasz Redlich, Fleet & Remarketing Specialist KMP podczas uroczystej gali, w której wzięło udział kilkudziesięciu zgromadzonych fleet managerów oraz przedstawicieli branży motoryzacyjnej.


Lista najlepszych produktów/usług/modeli flotowych 2013 to:
- Samochód dla pracownika/segment A: Fiat Panda
- Samochód dla pracownika/segment B: Renault Clio Grandtour
- Samochód dla pracownika/segment B+: Skoda Rapid
- Samochód dla pracownika/segment C: Volkswagen Golf VII
- Samochód dla menadżera/segment D: Skoda Superb
- Samochód dla menadżera/małe i średnie premium: Audi A4 Avant
- Samochód dla prezesa: Lexus GS250
- Samochód z napędem alternatywnym: Kia Optima Hybrid
- Małe i średnie MPV/Crossover: Volvo V40 Cross Country
- Duże MPV/Crossover: Volkswagen Multivan
- SUV: Hyundai Santa Fe
- Mały samochód dostawczy: Volkswagen Caddy
- Średni samochód dostawczy: Mercedes Benz Vito
- Duży samochód dostawczy: Fiat Ducato
- Samochód do zadań specjalnych: Ford Ranger
- Firma przyjazna fleet-managerowi/koncern motoryzacyjny: Ford Polska
- Firma przyjazna fleet-managerowi/dostawca usług flotowych: Polski Serwis Floty
- Technologia: Amervox/Parrot Asteroid Smart
- Oleje i paliwa: PKN Orlen za Kartę Orlen Open Drive

Fanklub Kia to serwis prowadzony przez entuzjastów niezależny od Kia Motors Polska. Na naszych stronach publikujemy najnowsze informacje, opisy poszczególnych modeli, testy oraz ciekawostki dotyczące samochodów marki Kia. Umieszczone na stronie znaki towarowe użyte są wyłącznie w celach informacyjnych i stanowią własność ich producentów.

Kia Motors ma status Oficjalnego Partnera FIFA i sponsoruje mistrzostwa świata w piłce nożnej o Puchar FIFA w latach 2014, 2018 i 2022. W ramach tej współpracy, Kia Motors Corporation udostępni flotę „Oficjalnych Samochodów FIFA Confederations Cup 2013”.