Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Test Kia cee’d 1,6 GDI

Test Kia cee’d 1,6 GDI

Kia w rekordowo krótkim czasie dogoniła europejskich konkurentów. Nowy cee’d oferuje przestronną karoserię, cichy i mocny silnik wysokoprężny oraz mnóstwo nowych systemów wspierających kierowcę, a mimo to jego cena pozostaje konkurencyjna.

 

Kia Carens – kolejne szkice kompaktowego minivana

Kia CarensKia podgrzewa atmosferę i po raz kolejny ujawnia teasery kompaktowego minivana Carens / Rondo w zależności od rynku.

Na ostatnio prezentowanych szkicach Kia Carens widoczne były ogólne kształty i zarys nadwozia. Dziś prezentowane zdjęcia potwierdzają to co już widzieliśmy a dodatkowo bardzo realistycznie prezentują szczegóły nadwozia takie jak reflektory i grill. Widać duże podobieństwo do kompaktowego cee’da, który stanowi bazę dla nowego minivana.

Kia Carens

Gama silnikowa prawdopodobnie będzie również przejęta z modelu ceed, czyli będą to silniki benzynowe i diesle o pojemności 1,4 i 1,6 litra.

nowa Kia Carens

Nowy minivan będzie prawdopodobnie oferowany w wersjach 5 i 7-osobowej, ale o tych szczegółach dowiemy się podczas oficjalnej premiery 27 września na salonie samochodowym w Paryżu.

nowa Kia Carens

Fanklub Kia to serwis prowadzony przez entuzjastów niezależny od Kia Motors Polska. Na naszych stronach publikujemy najnowsze informacje, opisy poszczególnych modeli, testy oraz ciekawostki dotyczące samochodów marki Kia. Umieszczone na stronie znaki towarowe użyte są wyłącznie w celach informacyjnych i stanowią własność ich producentów.

Paul Philipott, były dyrektor operacyjny Kia Motors Europe jest pierwszym dyrektorem generalnym europejskiego oddziału spoza Korei.