Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Test Kia cee’d 1,6 GDI

Test Kia cee’d 1,6 GDI

Kia w rekordowo krótkim czasie dogoniła europejskich konkurentów. Nowy cee’d oferuje przestronną karoserię, cichy i mocny silnik wysokoprężny oraz mnóstwo nowych systemów wspierających kierowcę, a mimo to jego cena pozostaje konkurencyjna.

 

Szkice nowej Kia Carens

Kia CarensTrzecia generacja kompaktowego modelu Kia Carens zadebiutuje już za dwa miesiące, 27 września podczas Salonu Samochodowego w Paryżu.

Nowa generacja Carens powstanie na zmodyfikowanej płycie podłogowej z modelu cee’d. Pierwsze szkice pokazują, że również stylistycznie nawiązuje do tego modelu. Mamy więc charakterystyczną atrapę chłodnicy oraz reflektory zachodzące na maskę. Nisko poprowadzona linia dachu, powiększony rozstaw osi, większe koła z obręczami do 18 cali oraz chromowane dodatki sprawiają, że nowy model Kia wygląda nowocześnie i sportowo jak na rodzinny samochód klasy MPV.

Kia Carens

Nowy Carens będzie dostępny w wersji pięcio jak i 7-osobowej. Obie wersje będą miały tą samą nazwę i zastąpią model Carnival.

Szczegóły dotyczące gamy silnikowej nie są jeszcze znane, ale spodziewamy się, że zostaną użyte silniki znane już z nowego cee’da, czyli dwa silniki benzynowe i dwa diesle o pojemności 1,4 i 1,6 litra.

W polskich salonach Carens pojawi się pod koniec I kwartału 2013 r.

Fanklub Kia to serwis prowadzony przez entuzjastów niezależny od Kia Motors Polska. Na naszych stronach publikujemy najnowsze informacje, opisy poszczególnych modeli, testy oraz ciekawostki dotyczące samochodów marki Kia. Umieszczone na stronie znaki towarowe użyte są wyłącznie w celach informacyjnych i stanowią własność ich producentów.

YouTube działający w programie partnerskim z Kia Motors Corporation, ogłosił nominacje do pierwszej edycji konkursu YouTube Music Awards.