Warning: include_once(prolink_config.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/oskar8/domains/kia-motors.pl/public_html/prolink.php on line 7

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening 'prolink_config.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php5.3/lib/php') in /home/oskar8/domains/kia-motors.pl/public_html/prolink.php on line 7

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/oskar8/domains/kia-motors.pl/public_html/index.php:1) in /home/oskar8/domains/kia-motors.pl/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 423

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/oskar8/domains/kia-motors.pl/public_html/index.php:1) in /home/oskar8/domains/kia-motors.pl/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 423

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/oskar8/domains/kia-motors.pl/public_html/index.php:1) in /home/oskar8/domains/kia-motors.pl/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 426
Na co zwrócić uwagę przy zakupie GPS?
Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Test Kia cee’d 1,6 GDI

Test Kia cee’d 1,6 GDI

Kia w rekordowo krótkim czasie dogoniła europejskich konkurentów. Nowy cee’d oferuje przestronną karoserię, cichy i mocny silnik wysokoprężny oraz mnóstwo nowych systemów wspierających kierowcę, a mimo to jego cena pozostaje konkurencyjna.

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie GPS?

Jeśli zastanawiacie się nad zakupem nawigacji GPS do waszego auta, a nie do końca wiecie, czym się kierować, aby nie przepłacić, wybrać dobry i nie żałować zakupu - przydadzą się wam dobre rady. Jeśli zatem interesuje was podjęty przez nas temat - zapraszamy do lektury.

Przede wszystkim mapy

Weźmy pod uwagę taki GPS, który posiada nie tylko dużą liczbę miast, nazw ulic, numerów domów, budynków i urzędów, ale także zaopatrzony jest w dobry interfejs użytkownika. To dzięki niemu łatwo wprowadzimy dane oraz zaplanujemy trasę, którą chcemy pokonać. Zwróćmy także uwagę, jakie kraje obejmuje GPS, który zamierzamy kupić. Również koszty aktualizacji map powinny być przez nas mocno "prześwietlone".

Niby tylko szczegół ...

Uchwyt do mocowania GPS. Powinien on mieć odpowiednią długość i zakres regulacji, tak aby nawigacja znajdowała się w odpowiedniej odległości od rąk i oczu kierowcy oraz była nachylona pod właściwym kątem. Dlatego też najczęściej spotykanym systemem instalacji jest uchwyt z przyssawką, którą należy przycisnąć do szyby przedniej pojazdu.

Większy ekran - większy komfort

W zasadzie ciężko spotkać teraz urządzenia GPS, które nie wyposażone są w ekran dotykowy. Same zaś rozmiary takich ekranów zaczynają się od 3,5 cala, kończą zaś na 7 calach. Większy ekran to łatwiejsze korzystanie z GPS. Zdecydowanie lepiej widoczne są mapy, większe są również przyciski oraz wyższy komfort oglądania filmów i zdjęć,  jeśli również takie funkcje posiada nasza nawigacja. Pamiętajcie jednak, aby dostosować wielkość waszego GPS do rozmiarów auta. Duży ekran może być powiem problemem w małych rozmiarów aucie, co niekiedy może doprowadzić nawet do nieszczęśliwego wypadku.

Jakość użytego do produkcji materiału oraz głośnik

Materiały z których wykonana będzie nawigacja, która zwróci naszą uwagę, powinny być odporne na zarysowania i wszelkie inne uszkodzenia. Jeśli możemy - dokupmy np. silikonowy lub gumowy futerał, który zapobiegnie uszkodzeniu urządzenia podczas jego upadku. Głośnik w naszej nawigacji powinien być na tyle mocny, abyśmy podczas jazdy z otwartymi oknami w aucie wyraźnie słyszeli czytane przez lektora komunikaty dotyczące trasy.

Szeroki wybór nawigacji GPS znajdziemy w specjalistycznych sklepach oraz oczywiście w Internecie, gdzie można również zakupić do naszego auta np. opony. Wszystkim kierowcom życzymy szerokości!

Fanklub Kia to serwis prowadzony przez entuzjastów niezależny od Kia Motors Polska. Na naszych stronach publikujemy najnowsze informacje, opisy poszczególnych modeli, testy oraz ciekawostki dotyczące samochodów marki Kia. Umieszczone na stronie znaki towarowe użyte są wyłącznie w celach informacyjnych i stanowią własność ich producentów.

Firma Kia Motors Polska, będąca oficjalnym przedstawicielstwem koreańskiego koncernu Kia w Polsce zmieniała swoją siedzibę. Decyzja o zmianie adresu związana była z dynamicznym rozwojem spółki, zwiększającą się stale sprzedażą aut marki Kia oraz rosnącą liczbą pracowników.