Warning: include_once(prolink_config.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/oskar8/domains/kia-motors.pl/public_html/prolink.php on line 7

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening 'prolink_config.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php5.3/lib/php') in /home/oskar8/domains/kia-motors.pl/public_html/prolink.php on line 7

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/oskar8/domains/kia-motors.pl/public_html/index.php:1) in /home/oskar8/domains/kia-motors.pl/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 423

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/oskar8/domains/kia-motors.pl/public_html/index.php:1) in /home/oskar8/domains/kia-motors.pl/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 423

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/oskar8/domains/kia-motors.pl/public_html/index.php:1) in /home/oskar8/domains/kia-motors.pl/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 426
SKFS testuje Kia
Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Kia Venga 1.4 - 90 KM

Kia Venga testKia Venga na polskim rynku zadebiutowała w 2010 roku i już na dobre się tu zadomowiła. To kolejne auto koreańskiego producenta, które zostało zaprojektowane z myślą o europejskim rynku i tutaj też jest produkowane.

 

SKFS testuje Kia

Przedstawiciele Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych kolejną okazję do spotkania mieli w stolicy Wielkopolski. Tym razem obok licznych dyskusji na tematy związane z zarządzaniem flotą, menedżerowie mieli okazję przetestować samochody marki Kia.

Mimo że spotkanie odbywało się na początku kwietnia, warunki były iście zimowe. Menedżerowie wcale nie mieli łatwego zadania. Jedno z nich stanowiło... parkowanie na czas. Czas mierzono również podczas slalomu, gdy do dyspozycji kierowców przekazano pojazd z automatyczną skrzynią biegów, a nie tak jak tradycyjnie z manualną przekładnią. Prawdziwy sprawdzian precyzji stanowiła jazda z piłeczką tenisową położoną na masce Kia. Należało jechać szybko, ale na tyle spokojnie, by przedmiot nie spadł na ziemię. Ćwiczenie to w fachowej nomenklaturze nosi nazwę test Stewarta. Nie lada gratkę stanowiła jazda w prawym fotelu z kierowcami wyścigowymi po Torze Poznań. Osoby chcące wypróbować wcześniej umiejętności „na sucho”, mogły skorzystać z symulatora wyścigów. Paradoksalnie, dla wielu kierowców ta część zajęć była najtrudniejsza.

test Stewarta

Po obfitującej w emocje części praktycznej, menedżerowie dowiedzieli się czegoś więcej o marce Kia. Koreański koncern posiada ciekawą ofertę już praktycznie w każdym segmencie aut osobowych, którym mocno zainteresowane są floty. Wśród najmniejszych aut mocny atut stanowi model Picanto. Segment B jest bardzo mocno reprezentowany. Venga i Rio uzyskały bardzo dobre opinie nie tylko podczas testów przeprowadzanych przez FlotęAutoBiznes. Wszystko dzięki świetnej relacji ceny do jakości. Gamę wśród małych kompaktów uzupełnia młodzieżowy Soul.

W najbardziej konkurencyjnym segmencie rynkowym - dużych kompaktów – prym w gamie koreańskiej marki wiedzie cee’d, który w momencie wprowadzania jego pierwszej wersji stanowił przełom w historii Kia. Można go nabyć zarówno w wersji hatchback jak i kombi. Wśród samochodów menedżerskich klienci powoli przekonują się do Optimy. Coraz więcej firm sięga również po SUV-y: Sportage’a i Sorento, a van o nazwie Carens prawdopodobnie będzie konkurencyjny dla większości przedstawicieli swojej grupy.

Interesująca gama modelowa, duża liczba serwisów na terenie Polski plus wciąż rozwijany program usług sprzedażowych i posprzedażnych sprawiają, że Kia staje się bardzo poważnym graczem na rynku sprzedaży aut do firm. Działem flotowym kieruje Radosław Wankiewicz, który wraz ze swoimi kilkuosobowym zespołem tworzy fachowy zespół zdolny zaspokoić potrzeby wielu przedsiębiorstw.

Spotkanie Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych miało kontynuację drugiego dnia. Tam, za zamkniętymi drzwiami obradowało Walne Zgromadzenie członków. Z „przecieków” wiemy, że rozmawiano między innymi o wspólnym projekcie SKFS i FlotyAutoBiznes, czyli Profesjonalnym Teście Flotowym, o którym więcej można przeczytać w bieżącym wydaniu FAB-a.

Tomasz Czarnecki
FlotaAutoBiznes

Fanklub Kia to serwis prowadzony przez entuzjastów niezależny od Kia Motors Polska. Na naszych stronach publikujemy najnowsze informacje, opisy poszczególnych modeli, testy oraz ciekawostki dotyczące samochodów marki Kia. Umieszczone na stronie znaki towarowe użyte są wyłącznie w celach informacyjnych i stanowią własność ich producentów.

Paul Philipott, były dyrektor operacyjny Kia Motors Europe jest pierwszym dyrektorem generalnym europejskiego oddziału spoza Korei.