Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Kia Venga 1.4 - 90 KM

Kia Venga testKia Venga na polskim rynku zadebiutowała w 2010 roku i już na dobre się tu zadomowiła. To kolejne auto koreańskiego producenta, które zostało zaprojektowane z myślą o europejskim rynku i tutaj też jest produkowane.

 

Peter Schreyer prezesem marki Kia

Peter SchreyerPeter Schreyer, główny projektant marki Kia, został mianowany na prezesa marki Kia Motor Group. Pierwszy raz w historii firmy jest to osoba z poza Korei.

Schreyer zachowując swoje stanowisko szefa działu projektowego, stanie się jednym z trzech prezesów w firmie. Jego awans to znak, że marka Kia zwraca szczególną uwagę na design samochodów i chce kontynuować swoją globalną ekspansję na światowych rynkach motoryzacyjnych.

Schreyer to 59-letni projektant pochodzący z Niemiec, który do zespołu Kia dołączył w 2006 roku. Wcześniej pracował dla Volkswagen Group, gdzie był odpowiedzialny za projekty pierwszej generacji Audi TT i Volkswagen New Beetle.

W niedawnym wywiadzie dla Automotive News, Ferdinand Piech przyznał, że błędem firmy było pozwolenie na Schreyera: "Nie powinniśmy pozwolić mu odejść", powiedział Piech.

Wśród najnowszych modeli Kia, które wyszły spod pióra Schreyera i jego zespołu projektowego znalazły się między innymi: Kia Optima, Sportage, Kia Quoris, TrackSter i koncepcyjne Kia GT.

Fanklub Kia to serwis prowadzony przez entuzjastów niezależny od Kia Motors Polska. Na naszych stronach publikujemy najnowsze informacje, opisy poszczególnych modeli, testy oraz ciekawostki dotyczące samochodów marki Kia. Umieszczone na stronie znaki towarowe użyte są wyłącznie w celach informacyjnych i stanowią własność ich producentów.

Kontynuując swoją ofensywę produktową koncern Kia zaprezentuje we Frankfurcie kolejne nowości.

Światło dzienne ujrzy po raz pierwszy trzydrzwiowa Kia Rio, Kia Soul po face liftingu oraz koncepcyjny, sportowy, czterodrzwiowy sedan marki Kia.