Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Kia Venga 1.4 - 90 KM

Kia Venga testKia Venga na polskim rynku zadebiutowała w 2010 roku i już na dobre się tu zadomowiła. To kolejne auto koreańskiego producenta, które zostało zaprojektowane z myślą o europejskim rynku i tutaj też jest produkowane.

 

Nowa Kia pro_cee’d nagrodzona za design w konkursie IF Award

Kia pro ceed nagrodzona w konkursie IF AwardTrzydrzwiowa Kia pro_cee’d, której debiut rynkowy nastąpi w pierwszym kwartale 2013 została wyróżniona prestiżową nagrodą IF Award za wyjątkową stylizację i design.

W kategorii „Transportation Design” o nagrodę ubiegało się ponad 3000 produktów pochodzących z 48 krajów całego świata. Przedmiotem oceny konkursowego jury złożonego z trzydziestu przedstawicieli różnych gałęzi przemysłowych była jakość designu, standard wykonawstwa oraz poziom innowacyjności, funkcjonalności i bezpieczeństwa projektów zgłoszonych do konkurencji. Jest to już piąte wyróżnienie IF Award dla marki Kia, która zdobyła niemal 20 nagród za design poczynając od roku 2009.

Kia pro ceed nagrodzona w IF Award

„Jesteśmy niezmiernie dumni ze zdobycia nagrody IF Product Design dla samochodu pro_cee’d, którą tak naprawdę zawdzięczamy naszemu europejskiemu zespołowi projektowemu pod wodzą Gregory Gauillame’a.” − powiedział Peter Schreyer, Główny Stylista Kia Motors Corporation − „Nowa Kia pro ceed to projekt powstały od początku. Jej odmienny język formy, dynamiczne proporcje, muskularna sylwetka i atletyka linii nadwozia typu ‘coupé’ wyznacza całkiem inne spojrzenie na dotychczasowego cee’da. To zupełnie nowy samochód w każdym calu. Kia podjęła się tej szczególnej „designerskiej przygody”, a nowy pro_ceed wytycza szlak tej podróży w przyszłość.”

Kia pro_cee’d różni się od modelu ceed w wersji pięciodrzwiowej bardziej dynamicznym kształtem karoserii oraz bardziej wyrazistymi przetłoczeniami nadkoli. Linia dachu została obniżona, a słupki środkowe przesunięte do tyłu. Zmianom zostały także poddane tylna klapa, lampy zespolone oraz tylny zderzak.

Oficjalne wręczenie statuetek IF Product Design Awards odbędzie się 22 lutego przyszłego roku podczas „Munich Creative Business Week” a wszystkie wyróżnione projekty pokazane zostaną publicznie na Wystawie IF Design w Hanowerze 5-9 marca 2013 roku.

Fanklub Kia to serwis prowadzony przez entuzjastów niezależny od Kia Motors Polska. Na naszych stronach publikujemy najnowsze informacje, opisy poszczególnych modeli, testy oraz ciekawostki dotyczące samochodów marki Kia. Umieszczone na stronie znaki towarowe użyte są wyłącznie w celach informacyjnych i stanowią własność ich producentów.

Już w najbliższą niedzielę 13 stycznia organizator Wyścigowych Mistrzostw Polski Kia Picanto zaprezentuje się podczas Moto Orkiestry na warszawskim Bemowie.