Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Test Kia cee’d 1,6 GDI

Test Kia cee’d 1,6 GDI

Kia w rekordowo krótkim czasie dogoniła europejskich konkurentów. Nowy cee’d oferuje przestronną karoserię, cichy i mocny silnik wysokoprężny oraz mnóstwo nowych systemów wspierających kierowcę, a mimo to jego cena pozostaje konkurencyjna.

 

Kia cee’d z tylnym napędem i silnikiem o mocy 300 KM

Kia ceed Mito MotorsportsWiększość z nas uważa model cee’d za przeciętny, kompaktowy samochód. Jednak inżynierowie z Mito Motorsports postanowili to zmienić.

Projekt nie jest jeszcze gotowy ale już wygląda bardzo obiecująco. Wysokoprężny 2-litrowy turbodoładowany silnik, który pierwotnie generował 140 KM i moment obrotowy 305 Nm został przeniesiony do tyłu. Moc została podniesiona do 200 KM i 520 Nm i jest teraz przekazywana na tylne kola.

Kia ceed Mito Motorsports

Chłodnicę oleju i bak przeniesiono do przodu, dzięki czemu uzyskano rozkład masy samochodu 43:57. Aby zwiększyć bezpieczeństwo i usztywnić nadwozie zamontowano klatkę bezpieczeństwa.

To jeszcze nie koniec zmian. Planowane jest podniesienie mocy silnika do około 300 KM.

Kia ceed Mito Motorsports

Martin Duris, który uczestniczy w tym projekcie jako designer, zaprezentował dwa renderingi aby pokazać nam jak będzie wyglądał gotowy samochód po dodaniu poszerzającego body kitu.

Po zakończeniu tego ambitnego projektu, Kia ceed zmodyfikowany przez Mito Motorsports będzie brał udział w rajdach górskich, Rally Cross a także w pokazach driftu. 

Kia ceed Mito Motorsports

Kia ceed Mito Motorsports

Kia ceed 300KM  

Fanklub Kia to serwis prowadzony przez entuzjastów niezależny od Kia Motors Polska. Na naszych stronach publikujemy najnowsze informacje, opisy poszczególnych modeli, testy oraz ciekawostki dotyczące samochodów marki Kia. Umieszczone na stronie znaki towarowe użyte są wyłącznie w celach informacyjnych i stanowią własność ich producentów.

Szansą na scentralizowany i bardziej przyjazny dostęp do najnowszych informacji dla dziennikarzy, blogerów oraz fanów marki Kia jest utworzone przez Kia Motors Corporation, centrum multimedialne online Kia Media Center. Partnerem Kia w tym przedsięwzięciu została firma Synaptic Digital, plasująca się w światowej czołówce multikanałowych platform kreacji i dystrybucji medialnej.