Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Kia Venga 1.4 - 90 KM

Kia Venga testKia Venga na polskim rynku zadebiutowała w 2010 roku i już na dobre się tu zadomowiła. To kolejne auto koreańskiego producenta, które zostało zaprojektowane z myślą o europejskim rynku i tutaj też jest produkowane.

 

Nagroda red dot “najlepsza z najlepszych” dla mobilnej aplikacji Kia Rio

mobilna aplikacja Kia RioKia otrzymała nagrodę najlepsza z najlepszych w konkursie międzynarodowego designu red dot w kategorii ‘Communication Design’ (design w komunikacji) za aplikację dla iPada na temat nowej Rio.

Nagroda ta przyznana została Zgodnie z dotychczasową praktyką, także i w roku 2012 w skład jury ‘red dot’ weszli najbardziej renomowani specjaliści i twórcy z całego świata, którzy w ciągu kilku dni dokonali oceny każdego z 6823 zgłoszonych dzieł. Pewna liczba prac zawsze wyróżnia się zdecydowanie na tle i tak znakomitego zresztą poziomu reprezentowanego przez całą pulę konkursowych zgłoszeń, otrzymując nagrody „red dot: najlepsza z najlepszych”. Za wyjątkowe osiągnięcia kreatywne w roku bieżącym jury ‘red dot’ przyznało tylko 63 takie wyróżnienia.

Wypuszczona w listopadzie ubiegłego roku w wersjach przeznaczonych na rynki Europy i tzw. General Markets (Ameryka Południowa i Centralna, Karaiby, Azja bez Chin i Korei, obszar Pacyfiku, Bliski Wschód i Afryka) − nowa aplikacja mobilna Kia Rio jest już drugą z kolei e-publikacją Kia Motors Corporation. Użytkownicy aplikacji mogą w sposób niezwykle dokładny zgłębiać sportowy i dynamiczny design zewnętrzny Rio, wystrój wnętrza, wyposażenie oraz zalety ekologicznych zespołów napędowych. Obszerna zawartość aplikacji obejmuje projekcję 3600 obrazów karoserii i wnętrza, konfigurator dostępnych kolorów i obręczy kół, trójwymiarowe intro, galerię zdjęć i video oraz kontent poznawczy na temat firmy Kia i procesów projektowania samochodów.

Aplikacja dostępna jest bezpłatnie do pobrania z iTunes app store.

aplikacja Kia Rio red dot

„Wybór osiągnięć kreatywnych, którym międzynarodowe jury przyznało nagrodę ‘red dot’ za design komunikacji 2012 mamy już za sobą. Sukces wśród tysięcy zgłoszeń z 43 krajów świata daje laureatom możliwość zaprezentowania się w najlepszy możliwy sposób. Znaczenie otrzymanych wyróżnień jest niebagatelne, albowiem jest to imponujący dowód na fakt rywalizowania z najbardziej kreatywnymi umysłami w danej dziedzinie.” − mówi dr Peter Zec, inicjator i szef (CEO) konkursu ‘red dot’.

Wszystkie nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie „Design on Stage − Winners red dot Award: Communications Design 2012” (Design na podium − laureaci nagrody red dot za design w komunikacji 2012) w berlińskim Alte Münze pomiędzy 25 a 28 października 2012 roku.

Kia Motors to firma, która zdobyła się na bodajże najbardziej radykalną w przemyśle motoryzacyjnym transformację na polu projektowania i designu, czego dowodem może być widoczna obecność w konkursach ‘red dot’ na przestrzeni ostatnich lat. Począwszy od roku 2009 już sześć pojazdów z logo Kia zostało uhonorowanych nagrodami w kategorii „red dot: product design”. Na początku bieżącego roku wyróżnienie to otrzymały samochody Kia Rio oraz należąca do segmentu A − Kia Picanto.

Nagroda ‘red dot’ przyznawana jest w konkursie uważanym za jeden z największych eventów designerskich na świecie. Jego początki w Design Zentrum Nordrhein Westfalen sięgają roku 1954. Od tego czasu wyróżnienie ‘red dot’ stało się międzynarodowym symbolem jakości designu i przyznawane jest w trzech odrębnych dyscyplinach. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.red-dot.de/press

Fanklub Kia to serwis prowadzony przez entuzjastów niezależny od Kia Motors Polska. Na naszych stronach publikujemy najnowsze informacje, opisy poszczególnych modeli, testy oraz ciekawostki dotyczące samochodów marki Kia. Umieszczone na stronie znaki towarowe użyte są wyłącznie w celach informacyjnych i stanowią własność ich producentów.

Kia Ray EV (Electric Vehicle) to pierwszy elektryczny samochód marki Kia, zaprojektowany wyłącznie na potrzeby rynku koreańskiego.